Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: خبرگر تعداد بازدید:   2150 زمان ثبت:   23:26:30 1394-09-20
دست نوشته های سید هاشم خواستار درمهرماه 93 : زنده باد زندان تا برقراری دموکراسی
به گزارش بازداشت به نقل از خبرگر :
به نام خداوند جان و خرد


همکاران فرهنگی

در حالی ماه مهر، ماه رفتن فرزندان معصوم این مرز و بوم به مراکز آموزشی آغاز میشود که کشور در آتش اعتیاد، طلاق، بیکاری، فقر و فحشاء و تورم و گرانی و ... می سوزد. هنگامیکه ملت برای تامین حقوق خود تمام راهها را بسته می بیند برای عبور از بحران ها و تحصیل حقوق ، انقلاب کرده تا از موقعیت نامطلوب گذر و به وضعیت مطلوب نائل آید. شاید انقلاب ایران یکی از انقلاب های نادر جهان باشد که نه تنها به هیچ یک از آرمانهای پیش بینی شده دست نیافته، بلکه بسیاری از حقوق قانونی و داشته هایش را نیز از دست داده است. خداوند مهندس بازرگان را رحمت کند، گفته بود: «دعا کردیم باران بیاید ناگهان سیل آمد و همه چیز را با خود برد.» ملت ایران در یکصد و پنجاه سال اخیر جنبش های بسیار و دو انقلاب داشته که هر


دو انقلاب منتهی به شکست شد. اگر چه انقلاب مشروطیت دستاوردهای بزرگی به همراه داشت، اما توسط سارقان انقلاب 57، بسیاری از این دستاوردها از بین رفت و سرانجام به هدفش که استقلال و آزادی بود، نرسید.

ثمره آزادی و دموکراسی، عدالت است و چون آزادی نداریم عدالت نیز نداریم، در نتیجه ی بیعدالتی، تبعیض های گوناگون و رنگ و وارنگ کشور را فراگرفته است. همکاران گرامی ، در هر دو انقلاب گذشته یعنی انقلاب مشروطیت و انقلاب اسلامی، مردم آگاهی لازم را نداشتند،که انقلاب منجر به شکست شد. زیرا آگاهی لازمه ی آزادی است. در انقلاب مشروطیت تعداد زیادی از مردم برای فرار از ظلم عمال شاه قاجار، به سفارت انگلیس پناه برده بودند، یکی از تحصن کنندگان هنگام خروج از سفارت به کاردار انگلیس میگوید:

«ما رفتیم ولی شما به ما مشروطه ندادید.» در طول انقلاب اسلامی 57 از هرکس سئوال می شد که جمهوری اسلامی چگونه حکومتی است؟

کسی در پاسخ جواب روشنی نمی داد. هنگامیکه خبرنگاری در پاریس از آقای خمینی سئوال می کند حکومت مورد نظر شما چگونه حکومتی خواهد بود؟

در پاسخ میگوید: «مانند همین حکومت فرانسه دموکراتیک خواهد بود.» ولی پس از تاسیس نظام ، هیچگونه شباهتی بین حکومت فرانسه و جمهوری اسلامی وجود ندارد. نظام فرانسه نهادهایی همچون مجلس خبرگان و رهبر و شورای نگهبان منتخب رهبری ندارد، در نتیجه تمام انتخابات فرانسه یک مرحله ای می باشد. یعنی در ایران که شوری نگهبان نامزدها را از میان کاندیداها انتخاب و سپس آنان را به ملت عرضه کرده تا ملت انتخاب کند در فرانسه مستقیما مردم کاندید مورد نظر خود را انتخاب می نمایند.

با قطع یقین میگویم در تمام انتخابات فرانسه حتی یک رای جابجاو تقلب نمی شود. اما در کشور ما تمامی کاندیداها از کانال شورای نگهبان منتخب رهبری عبور کرده و تنها کاندیداهایی که مطیع رهبری باشند به مردم عرضه میگردند. در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 به دلیل اینکه مهندس موسوی که 8 سال نخست وزیر و مورد تایید آقای خمینی نیز بوده را نتوانستندرد صلاحیت کنند، انتخابات را مهندسی کردند. (تعداد آراء هر کاندیدا را از قبل تعیین کردند.) که نتیجه آنرا همه مشاهده کردند و شنیدند و شنیدیدکه چه فجایعی اعم از تجاوز و قتل و حبس و حصر صورت گرفت­­­­­­­­­­­­ و همچنان ادامه دارد. و فرزندان دلسوز ملت و کشور را اصحاب فتنه نامیدند و آنها را طلحه و زبیر معرفی کردند. در اینجا لازم است به آقای خامنه ای یادآوری کنم، بحران عدم مشروعیتی که نظام با آن مواجه است در تاریخ ایران بی سابقه است. همانطور که در پایان رژیم شاهنشاهی، مردم تمام مشکلات کشور را به گردن شاه می انداختند، اکنون فزونتر از رژیم گذشته مردم باعث و بانی تمام مشکلات خود و کشور را رهبری می دانند .

همکاران گرامی، کشور آبستن جنبشهای بزرگ است. و مسلما انقلاب آخرین راه حل است و انقلاب در اختیار ما نیست که آنرا بخواهیم یا نخواهیم بلکه بدلیل اینکه حاکمیت تمام راههای مسالمت آمیز برای پیشرفت و توسعه و آزادی و دموکراسی و عدالت و ... را بسته، انقلاب را به ملت تحمیل میکند. برای اینکه ملت کمترین هزینه را برای رسیدن به آزادی و دموکراسی و اجرای عدالت بدهد و شاید امکان به سر عقل آمدن حاکمان باشد که بدون انقلاب تن به رای مردم و اصلاحات دهد . باید آگاهی ها را بالا برده و برای تقویت جامعه مدنی تلاش کرد. بدین منظور در طول سال تحصیلی هنگامیکه تدریس به نحو احسن انجام شد و در صورتیکه وقت اضافه وجود داشت برای بالا بردن آگاهی دانش آموزان در تمام زمینه ها میتوانیم سئوالاتی مطرح کرده تا دانش آموزان را به تفکر و اندیشه دعوت نمائیم. همینطور زنگ تفریح برخلاف امیال عوامل استبداد که متمایل به تعریف لطیفه های سخیف (شکمی و زیرشکمی) می باشند. سئوالاتی را مطرح تا مکلف به تحقیق و ارائه پاسخ گردند. اکنون بعنوان نمونه سئوالاتی مطرح کرده، امید به راهنمایی همکاران گرامی همچون گذشته دارم.

1- کشور ایران را بصورت یک شرکت سهامی در نظر بگیرید که 75 میلیون جمعیت و هر نفر یک سهم و یک رای در مجمع عمومی دارد. آیا هیئت مدیره (مجلس – پارلمان) از جانب تمام سهامداران انتخاب میشوند؟

آیا سهامداران مدیر عامل (رئیس جمهور) را انتخاب میکنند؟ یا شوری نگهبان رهبری حق وتو داشته و فقط کسانیکه مطیع رهبری باشند اجازه کاندید شدن دارند؟

2- در رژیم گذشته تمام نمایندگان مجلس و نخست وزیر و وزرا مطیع و در خط شاه بودند و اکنون در جمهوری اسلامی همه باید مطیع و در خط رهبر باشند. چه تفاوتی بین دو حکومت برای ملت وجود دارد؟

3- عملیات ضرب و تقسیم و جمع و تفریق یا همان چهار عمل اصلی را دانش آموزان در دبستان یاد می گیرند. کوچک کردن دولت یک قانون ساده دبستانی است. چرا در ایران روز بروز دولت بزرگتر و حجیم تر می شود؟اگر خصوصی سازی به معنی واقعی بخواهد تحقق پیدا کند نهادهای دولتی همچون سپاه پاسداران که مخابرات را تصاحب و تملک کرده موافق خواهند بود؟

4- اگر یک روز معلمان ایران اعتصاب کنند، تمام مردم ایران متوجه شده و کمبودشان احساس می شود، چنانچه نهادهای زیرنظر رهبری اعتصاب کرده و سرکار حاضر نشوند چه اتفاقی می افتد؟

5- دولت ایران با کسب درآمدهای نفتی بسیار، متورم شده، در دولت بزرگ و حجیم با درآمدهای نفتی بالا، فساد اداری و رانت و رشوه گسترش پیدا می کند. چرا حاکمان حاضر نیستند دولت را کوچک کنند؟ (مطابق همان اصل 44 قانون اساسی مورد قبولشان)

6- در مدارس امتحان نهایی برگزار می کنند تا معلمان و مدرسه و اداره محل در ارزیابی شاگردان نقشی نداشته باشند. نهادهای بین المللی به کشورها درباره ي فساد اداری، شفافیت اقتصادی و درآمد سرانه مردم و رشد اقتصادی و درصد بیسوادی و اجرای قانون و ... نمره میدهند. با قطع و یقین اعلام می دارم که همیشه بین 180کشور جهان جزء ده کشور آخر می باشیم. چرا؟

9- دین برای انسان آمده یا انسان برای دین؟؟ دین برای سعادت انسان آمده یا انسان برای سعادت دین؟؟

چرا دین اسلام باعث سعادت عرب جاهلی شد، ولی حکومت دینی امروز ایران باعث فقر و بدبختی ملت ایران شده است؟؟

10- آقای دکتر مهدی خز علی (فرزند آیت الله خز علی) اسنادی منتشر کرده که ایت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری مبالغ بسیار هنگفتی (میلیاردها تومان) رشوه گرفته است. نیروهای امنیتی آقای خز علی را بازداشت کردند که با اعتصاب غذای ایشان به ناچار او را آزاد نمودند.

در صورتیکه در کشور ما قانون حاکم باشد، متهم را علنی و با حضور خبرنگاران و رادیوها و تلویزیون ها محاکمه می کنند تا چنانچه اظهاراتش خلاف واقع باشد وی را زندانی و از زیاندیده رفع اتهام شده و مطابق قانون اعاده حیثیت از ایشان بعمل آید.

و در صورتیکه اظهاراتش منطبق بر راستی باشد از اتهام منتسبه تبرئه شده و متهم واقعی باید تحت تعقیب قرار گرفته تا نسبت به استرداد اموال نامشروع از آیت الله مهدوی کنی اقدام شود. و از نظر عمومی تعزیر گردد. چرا دادگاه علنی و عادلانه مطابق قانون برای آقای خز علی برگزار نکردند؟ آیا اخذ میلیاردها تومان رشوه توسط آیت الله مهدوی کنی حقیقت داشته است؟؟

11- در دوران شهرداری احمدی نژاد در تهران بیش از سیصد میلیارد تومان مفقود شده بود و در دوران 8 سال ریاست جمهوری ایشان میلیاردها تومان توسط نامبرده یا اطرافیانش مانند رحیمی، مرتضوی، مشایی و بابک زنجانی و ... حیف و میل و تملک شده که متهمین هنوز محاکمه نشده و اگر محاکمه شده اند احکام سبکی به آنان داده اند. درحالیکه یکنفر بخاطر سه کیلوگرم گوجه سبز بیش از یک ماه با من زندان بود.

چرا آفتابه دزدها به زندان می روند و دزدان میلیاردی از مصونیت ویژه برخوردار می باشند؟

12- حکومت ها ی استبدادی و دیکتاتوری، حکومت های تبعیض ساز و بحران ساز می باشند. فردی افغانی بنام جعفری به اتهام جاسوسی در بند 1/6 زندان وکیل آباد مشهد زندان بود که فرزندش در 14 سالگی توسط خانواده ی بلژیکی به فرزندی گرفته شده بود. خانواده ی بلژیکی ابتدا یخچال نو مخصوص خوراکیهای حلال برایش خریداری کرده و استاد مسلمانی گرفته که دین اسلام را برای این نوجوان تعلیم دهد. او بعد از گرفتن دیپلم و درحالیکه کمتر از نوزده سال دارد، در یک سوپر استخدام که در هفته ای 5 روز و جمعا 40 ساعت کار و ماهیانه دوهزار و چهارصد و پنجاه یورو یعنی بیش از ده میلیون تومان حقوق دریافت میکند. آپارتمانی از قرار ماهی سیصد یورو با تقسیط 30 ساله توسط بانک خریداری میکند. پدرش میگفت: « درماه هزار و سیصد یورو پس انداز می نماید. در تابستان اخیر از ایران برایش زنی عقد کرده که او نیز در ماه حداقل همین مبلغ را در کشور بلژیک خواهد گرفت. آنها به کجا رسیده اند و ما به کجا؟ چرا؟

13- چرا در سطح وسیعی زندانی سیاسی از جمله معلمانی همچون آقایان رسول بوداقی و سید محمود باقری و محمدرضا قنبری و ... در زندان داریم. البته اخیرا آقایان عبدالله مومنی و محمد داوری بعد از تحمل 5 سال حبس آزاد شدند.

14- امیرکبیر کمتر از 4 سال صدر اعظم و مصدق کمتر از دو سال و نیم و مهندس بازرگان کمتر از نه ماه مسئولیت اداره کشور را بعهده داشتند. و از خود نام نیکی بجا گذاشتند. چرا حاکمان فعلی ایران با این طرز تفکر که در قلب مردم جای داشته باشند بیگانه اند؟

15- از 5 فرزند آخرین شاه ایران 2 نفر خودکشی کردند. گمان میکنم از نداری نبوده بلکه از بی کسی و تنهایی و بی هویتی بوده است چرا حاکمان امروز ایران از تاریخ عبرت نمی گیرند؟؟!

16- امروزه تعداد زیادی از درآویش گنابادی زندان و کشته و تبعید بوده و هستند و اخیرا تعداد زیادی از آنان در زندان های کشور اعتصاب غذا کرده اند و همینطور تعداد زیادی از بهائیان اعدام و زندان و تبعید و نمی توانند به دانشگاه بروند و ... آیا در صورتیکه خداوند میخواست نمی توانست تمام انسانها را گوسفند بیافریند؟ چرا خداوند رحمان انسان را دارای عقل و تفکر و اندیشه آفرید و او را انسان نامید و نام گوسفند برایش انتخاب نکرد؟ حاکمان ایران با طرح بعضی مسائل یقیناً انسان را فاقد عقل و تفکر فرض دانسته و فی الواقع گوسفند می دانند.

علت اینکه حاکمیت دینی اجازه نمی دهد انجمن های صنفی و احزاب و جامعه مدنی پا بگیرد و مطبوعات و رادیو و تلویزیون آزاد داشته باشیم چیست؟ چرا از دموکراسی غرب فقط شعار و ظاهر را انتخاب کرده ایم؟؟ قوای سه گانه ظاهرا مستقل می باشند. شما باور می کنید؟؟ چرا؟؟

17- همانطوریکه استحضار دارید بعضی ها مثل آقایان محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده سابق سپاه و سردار قالیباف شهردار تهران بارها برای ریاست جمهوری کاندید شده که هر نوبت صد ها میلیارد تومان هزینه میکنند. منشاء این وجوه مشخص نیست حال آنکه در کشورهای دموکراتیک منشاء تمام این پولها مشخص است این آقایان و دیگران این پولها را از کجا می آورند؟ تنم از ذکر نام بعضی از افراد می لرزد و تاسف می خورم که چه اشخاصی بر کشورم حکومت میکنند. شما چطور؟

18- بنده از هزاران مخالفی که بعد از انقلاب اعدام شدند نمی گویم. از نظر حاکمان می گویم که هزاران انسان در قبرستان ها بنام شهید آرمیده اند. حاکمان از این شهداء شرم نمی کنند؟ ضخامت پوستشان چقدر است که در تلویزیون و رادیو و مجامع عمومی حاضر شده و توهم برداشته که خدمت میکنند و خجالت نمی کشند؟؟!

19- بشر از غار نشینی تا رسیدن به تمدن امروز جان فشانی های بسیار کرده است . من و شما فقط میوه چین هستیم یا اراده ای برای تغییر نیز داریم ؟

20- اگر بخواهیم بنویسیم مثنوی هفتاد من کاغذ شود و هزاران سئوال دیگر مطرح خواهد شد. و حتما شما طرح خواهید کرد. چرا امثال بنده که جز خیرخواهی هدف دیگری نداریم. بارها ماها را با اتهاماتی نظیر اقدام علیه امنیت ملی و داخلی و تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب و توهین به رهبری و جاسوسی به تحمل حبس محکوم میکنند؟

سید هاشم خواستار معلم بازنشسته و نماینده ي معلمان در کانون صنفی فرهنگیان خراسان- من تغییر می دهم پس هستم. زنده باد زندان تا برقراری دموکراسی

مهرماه93
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

دست نوشته های سید هاشم خواستار درمهرماه 93 : زنده باد زندان تا برقراری دموکراسی

مراسم بزرگداشت اول ماه مه روز جهانی کارگر در زندان گوهردشت کرج

علیرضا فراهانی به مرخصی اعزام شد

حکم اعدام سینا دهقان در مرحله تجدید نظر است

بهنام موسیوند: مهر سکوت را بشکنید

تصویر؛ استمداد خانواده افشین سهراب زاده از احمد شهید، گزاشگر ویژه حقوق بشر

دادگاه چهار فعال مدنی برگزار نشد

طرح نمایندگان مجلس؛ حبس ابد به جای اعدام برای متهمین جرائم مواد مخدر

یک زندانی در زندان مرکزی شیراز اعدام شد

محکومیت ۱۰ تن به حبس در ارومیه
آخرین نظرات

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...