Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: کلمه تعداد بازدید:   1962 زمان ثبت:   13:17:47 1394-09-22
ادامه بازداشت روزنامه‌نگاران در بند سپاه/ عیسی سحرخیز همچنان در اعتصاب غذا
به گزارش بازداشت به نقل از کلمه علیرغم تودیع وثیقه برای احسان مازندرانی با مخالفت و فشار سازمان اطلاعات سپاه او و سایر روزنامه نگاران بازداشت شده همچنان در زندان به سر می برند.

هفته گذشته محمود علیزاده طباطبایی، وکیل احسان مازندرانی همراه خبر تودیع وثیقه و آزادی قریب الوقوع موکلش خبر داده بود که تحقیقات این پرونده پایان یافته و بازپرس قرار وثیقه صادر کرده و احسان مازندرانی امروز آزاد می شود. اما با گذشت بیش از ۱۰ روز این روزنامه نگار همچنان در بند ۲ الف سپاه زندانی است.

ماموران اطلاعات سپاه مانع از آزادی مازندرانی و عیسی سحرخیز، سامان صفرزائی و آفرین چیت ساز شده اند. یک منبع اگاه به روز می گوید: قرار بود آزاد شوند اما بازپرس مدعی است که سپاه گزارش های جدیدی داده تا جلوی آزادی آن ها گرفته شود. بر اساس سابقه بازجویان و بازپرسان وقتی با آزادی دستگیرشدگان، حتی بعد از اتمام بازجویی ها مخالفت می کنند که قصد دارند آن ها را تا زمان برپایی دادگاه نگاه دارند و مطمین شوند که در جریان دادگاه همان را خواهند گفت که زیر فشار در سلول های انفرادی گفته یا نوشته اند..

به گفته این منبع، همچنان که سه ماه یک روزنامه نزدیک به اطلاعات سپاه در گزارشی خواستار شده بود به نظر می رسد، دریافت پول از رسانه های خارج از کشور اتهامی است که به این روزنامه نگاران تفهیم شده است.

عیسی سحرخیز اما متهم به توهین به رهبری هم است. مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحرخیز به روز می گوید که خانواده اش روز جمعه موفق به ملاقات با پدرش شده اند: روز جمعه خانواده ملاقات کرده اند. هیچ حرفی از وضعیت پرونده نزده و فقط گفته برده اند بند عمومی. یعنی در سلول انفرادی نیست. وضعیت روحی اش خیلی خوب بوده ولی همچنان در اعتصاب غذا است.

از او سوال می کنم که در پاسخ به پی گیری های خانواده شما درباره وضعیت و پرونده پدرتان چه می گویند؟ مهدی سحرخیز می گوید: فقط جواب این است که صبر کنید تا پرونده رسیدگی شود و ببینیم چی می شود. هیچ چیز دیگری نمی گویند.

عیسی سحرخیز، روزنامه نگار سرشناس و عضو انجمن دفاع از ازادی مطبوعات به اتفاق احسان مازندرانی، مدیرمسول روزنامه فرهیختگان، سامان صفرزائی خبرنگار حوزه دیپلماسی نشریه اندیشه پویا و آفرین چیت ساز، ستون نویس روزنامه ایران اوایل ابان ماه توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده اند.

خبرگزاری ها و سایت های امنیتی و نظامی، پس از بازداشت این روزنامه نگاران از بازداشت “تعدادی از اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولت های امریکا و انگلستان توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران” خبر داده و مدعی شده بودند که این اقدام پس از ماه ها “رصد مستمر اطلاعاتی و اشراف همه جانبه به ابعاد فعالیت‌های این شبکه” انجام شده است.

قبل از آغاز این بازداشت ها، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه از فتنه چهارم خبر داده و مدعی شده بود که ایران در چهارمین فتنه در دوران انقلاب اسلامی قرار دارد که پس از توافق و در مرحله برجام صورت می‌گیرد که مهم‌ترین راه پیاده شدن این فتنه، نفوذ است.

او گفته بود: “باید مراقبت کرد که پس از توافق مانع از نفوذ دشمن شویم چرا که آنان به انحراف کشیدن مسیر انقلاب اسلامی را در این مرحله هدف گرفته‌اند”.

سخنان جعفری پس از آن بود که آیت الله خامنه ای در دیدار با اعضای مجمع جهانی اهل بیت گفته بود: “نیت آنها این بود که از این توافق راهی پیدا کنند برای نفوذ در کشور؛ ما این راه را بستیم؛ ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست. نه نفوذ اقتصادی آمریکا را در کشور اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی و نه نفوذ فرهنگی. با همه‌ توان با این نفوذ مقابله خواهیم کرد‌.”

حسن روحانی اما ۱۳ ابان ماه و در واکنش به این بازداشت ها گفت: “مردم خوب می‌فهمند، معنی نفوذ، استکبار و منافع ملی را خوب می‌فهمند و آینده کشور را به خوبی احساس می‌کنند. بیخودی نرویم از اینجا، از آنجا، یک نفر یا دو نفر را به بهانه‌ای بگیریم و برای آن‌ها پرونده‌سازی کنیم و بعد بیاییم این پرونده را در کشور بزرگ کنیم. بعد بگوییم این خط،، خط نفوذ است. واقعا با نفوذ مبارزه کنیم. با کلمات بازی نکنیم. بازی با کلمات واقعا به ضرر کشور و وحدت ملی است”.

وزیر کشور دولت حسن روحانی اما گفته است که قوه قضائیه مدارکی علیه خبرنگاران بازداشت شده دارد. او درباره این مدارک توضیحی نداده و دستگاه قضایی هم در حالی به سکوت خود ادامه می دهد که رسانه های وابسته به سپاه انواع و اقسام اتهامات امنیتی را متوجه این روزنامه نگاران کرده اند.

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی هم بازداشت روزنامه نگاران توسط سازمان اطلاعات سپاه را غیرقانونی خوانده و اعلام کرده که بازداشت خبرنگاران توسط اطلاعات سپاه جزو وظایف قانونی این نهاد نیست. این نهاد حداکثر می‌تواند به موضوع مخالفان نظام مثل “منافقین”، “پژاک” و… بپردازد ولی موضوع بازداشت خبرنگاران با وظایف این نهاد ارتباطی ندارد.

یک روز پس از بازداشت این روزنامه نگاران شبکه دوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهارات فردی به نام عاصف را پخش کرد که او را کارشناس سازمان اطلاعات سپاه معرفی می کرد. این فرد با انتساب اتهاماتی به بازداشت شدگان گفت: “در این پرونده، مجموعه‌ای از مخرب‌ترین فعالان رسانه‌ای اپوزیسیون خارجی و داخلی در یک فرآیند پیچیده و هرمی چند لایه، با شبکه سازی از خبرنگاران داخلی در راستای ادراک‌سازی تلاش می‌کردند”.

او بازداشت شدگان را وابسته به شبکه های سازماندهی شده نهادهای جاسوسی غربی خوانده و مدعی شده اعضای این شبکه از طریق بنیادهای وابسته به وزارت‌های امور خارجه هلند، انگلستان و سوئد برای شبکه‌سازی در داخل ایران و جذب برخی از نخبگان رسانه‌ای تلاش کردند.

به گفته او آلوده کردن نشریات داخل یکی از اهداف این شبکه بوده: “آنها تلاش کردند برخی از خبرنگاران، مدیران و مسئولان روزنامه‌های داخلی را به صورت کاملا هوشمند در اختیار بگیرند و بیشتر تیترها و برخی مقالات را به صورت همسو و مشترک منتشر کنند و در برخی موارد، فشار بر دولت ایجاد کنند”.

براندازی نظام جمهوری اسلامی، هدایت افکار عمومی و تغییر سبک زندگی، بزک کردن چهره آمریکا، زمینه‌سازی برای حضور رسمی‌ آمریکایی‌ها در ایران و جریان‌سازی جعلی حقوق بشر از سوی این کارشناس سپاه به عنوان اهداف این شبکه عنوان شده بود.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

ادامه بازداشت روزنامه‌نگاران در بند سپاه/ عیسی سحرخیز همچنان در اعتصاب غذا

درخواست آزادی همه معلمان در ایران در آستانه سال تحصیلی جدید

صدور حبس طولانی‌مدت برای پنج متهم امنیتی

ادعای کشف باند بزرگ مدلینگ: دستگیری ۴۶ تن در بندرعباس توسط پلیس

بازداشت مجید کرباسی از هواداران عرفان حلقه در اصفهان

هلیا مشتاق از زندان آزاد شد.

بهنام موسيوند خودش را به زندان اوين معرفي كرد

با فشار وزارت اطلاعات سراوان ۲۰ سال حکم برای عمادالدین ملازهی و همراهش صادر شد

بدون دسترسی به وکیل و دفاع: پنج سال به حبس ۱۵ ساله پیروز منصوری افزوده شد

طوفان توییتری از طرف کاربران ترک آذربایجانی برای آزادی لطیف حسنی/وی در مرخصی پنج روزه است
آخرین نظرات

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی