Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: ایران وایر تعداد بازدید:   2126 زمان ثبت:   16:17:51 1394-10-21
کمپین زندانیان ایرانی برای حمایت از زندانی اهل کوبانی
به گزارش بازداشت به نقل از ایران وایر این‌جا هیچ کس را ندارد؛ نه خانواده‌ای و نه آشنایی. فارسی‌اش هم خیلی خوب نیست. همین مقدار کم را هم در زندان یاد گرفته از همان هم بندی‌هایی که حالا شده‌اند رفیق شفیق‌اش. مثل نزدیکان درجه یک افتاده‌اند دنبال کارش و همه‌ی هم و غم‌شان این است که او را به یک بیمارستان خصوصی منتقل کنند جایی که روند مداوا و بهبود او تسریع شود. هر کدام که خبر انتقال‌اش را از زندان رجایی شهر به بیمارستان شنیده‌اند، به ملاقاتش رفته‌اند و حالا که از کما درآمده، به او روحیه می‌دهند.

رمضان احمد کمال، زندانی کرد است، اهل شهر کوبانی سوریه. هفت سالی می‌شود که در زندان‌های مختلف ایران زندگی می‌گذراند. او سال 1387 زمانی که حدودا بیست و شش ساله بوده، توسط مرزبانان ایرانی بازداشت می‌شود. کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گزارش داده «او به همراه سه نفر چریک کرد سوری دیگر اشتباهی وارد مرز ایران شده بوده که دو نفر از آنها توسط مرزبانان ایرانی کشته شدند و یک نفر موفق به بازگشت به داخل مرز عراق شده و ماموران پس از شلیک و اصابت پنج گلوله به رمضان احمد کمال او را بازداشت کرده‌اند. گلوله ها به شکم، کتف چپ و ران او اصابت کرد، اما پس از بازداشت و طی این هفت سال هیچگاه برای خارج کردن گلوله ها مورد درمان کامل در خارج از زندان قرار نگرفت.»

رمضان احمد کمال مثل زندانیان دیگر خانواده‌ای در اینجا ندارد که به ملاقاتش بیایند و برایش وقت دکتر بگیرند و هزینه‌های بیمارستانی او را پرداخت کنند. خانواده او اهل سوریه هستند و او از زمان دستگیری تا الان ملاقاتی نداشته است. به همین دلایل درخواست‌های برای انتقال به بیمارستان از سوی مسئولان زندان بی‌پاسخ می‌مانده. کیوان صمیمی روزنامه نگار و از فعالان ملی مذهبی یکی از کسانی است که مدتی را با رمضان احمد کمال در یک بند سپری کرده است. او می‌گوید: «یکبار چند وقت پیش ایشان را برای مداوا به بیمارستانی در کرج منتقل کرده بودند و جراحی‌ای بر روی دستش انجام شده بود اما جراحی ناموفق بوده و باعث شده دست به حالت نیمه فلج دربیاید.»

هم بندی‌هایش پیگیر وضعیت او می‌شوند. سرانجام رمضان احمد کمال روز سیزدهم دی ماه در پی وخیم شدن حالش به بیمارستان ساسان منتقل می‌شود اما بیمارستان ساسان با اعلام اینکه تخت خالی در بیمارستان وجود ندارد، از بستری کردن او خودداری می‌کند. در حین صحبت‌ مسئولان زندان با کادر بیمارستان، رمضان به کما می‌رود و از آن‌جا به بیمارستان امام خمینی منتقل می‌شود.

بهمن احمدی عمویی یکی دیگر از روزنامه‌نگارانی که پس از حوادث انتخابات 88 بازداشت شد، مدتی در زندان اوین و رجایی شهر با رمضان احمد کمال هم‌بند بوده است. او یکی از کسانی بوده که برای جویا شدن از احوال رمضان به بیمارستان امام خمینی مراجعه می‌کند. این روزنامه‌نگار در وبلاگش این دیدار دردناک را با عنوان رمضان احمد کمال و درد غریبی روایت کرده است: «لوله خرطومی اکسیژن با چسبی به دهان و سرم از طریق یکی از رگ‌های دست راست هوا و غذا به او می‌رسانند. پای راستش به تخت زنجیر شده و صدای خس، خس نفسی که به زحمت می‌رود و می‌آید شنیده می‌شود. یک دکتر و دو سه پرستار دورش جمع شده‌اند. پلک‌هایش را باز می‌کنند. دکتر به قفسه سینه‌اش فشار می‌آورد و مرتب نامش را صدا می زند: رمضان! رمضان... اما پاسخی نمی‌گیرد.امروز ساعت 12 ظهر به اورژانس شماره یک بیمارستان امام خمینی رفتم تا سراغی از رمضان احمد کمال بگیرم . هنوز در کما است. این را همان دکتر می‌گوید.»

چند روز پیش رمضان احمد کمال از حالت کما بیرون آمده. کیوان صمیمی می‌گوید: «وضعیتش پایدار شده و مشکل هوشیاری ندارد و به بخش منتقل شده. اما بیمارستان امام خمینی بیمارستان بسیار شلوغی است که رسیدگی و مداوا در آن به سختی انجام می‌شود.»

او و چند نفر دیگر از دوستان رمضان تصمیم گرفته‌اند او را به یک بیمارستان خصوصی منتقل کنند: «در حال پیگیری هستیم که او را به بیمارستان خصوصی منتقل کنیم که راحت‌تر کارهایش انجام شود. هزینه بیمارستان خصوصی هم بسیار زیاد است اما خوشبختانه دوستانی هستند که محبت دارند و کمک می‌کنند. ما اگر بتوانیم یک بیمارستان تخصصی خوب برای مورد دست ایشان پیدا کنیم . ایشان را با موافقت دادستانی، او را منتقل می‌کنیم.»

کیوان صمیمی معتقد است که این بار دادستانی درباره رمضان احمد کمال به شکل قانونی و درست عمل کرده: «وقتی درباره انتقال او به بیمارستان خصوصی هم صحبت کردیم، دادستانی موافقت کرد.» او در کسوت یک روزنامه‌نگار سفارش می‌کند حتما این موضوع را در گزارش قید کنیم و اصل بی طرفی را فراموش نکنیم.

رمضان احمد کمال به اتهام عضویت در گروه پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان) ابتدا در دادگاه انقلاب شهر خوی به اعدام محکوم می‌شود اما این حکم در دیوان عالی کشور نقض ودر نهایت احمد کمال به ۱۰ سال حبس محکوم شد. او در زندان‌های مهاباد، اوین، قزوین و زندان رجایی شهر کرج دورانی از حبس خود را سپری کرده است.

وقتی کیوان صمیمی درباره او حرف می‌زند، نگرانی در تن صدایش موج می‌زند. از او می‌پرسم شما که با رمضان احمد کمال همفکر نبودید، چرا این‌قدر به او نزدیک شده‌اید و احساس همدردی می‌کنید: «به نظر من این یک حس طبیعی است و هیچ ربطی به همفکری و هم عقیده بودن ندارد. فکرش را بکن زندان نه، شما اگر پنج ‌سال با یک نفر همسایه باشید، عقیده‌هایتان متفاوت باشد اما بدانید او آدم شریفی است و کسی را ندارد، خب طبیعی است که شما به او کمک می‌کنید.»

رمضان احمد کمال الان سی و سه ساله است و اوج جوانی‌اش را در زندان سپری کرده، بهمن احمدی عمویی نوشته: «رمضان احمد کمال آدمی است که برای آرمان‌های خودش مبارزه کرده است. چه ما با آن موافق باشیم و چه مخالف. حدود 10 سال از عمرش را در کوههای کردستان بین سه کشور عراق، ترکیه و سوریه گذرانده و الان هم هفت سالی است که در ایران زندانی است. رمضان به زور سی و سه سال دارد. از اهالی کوبانی سوریه است اما وقتی نگاهش می‌کنی 40 ساله می‌زند.»
تعداد همدردی=1
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

کمپین زندانیان ایرانی برای حمایت از زندانی اهل کوبانی

وقوع درگیری گروهی و قتل در زندان رجایی شهر

احمد شهید اعدام ۱۲ متهم جرائم مرتبط با مواد مخدر را غیرقانونی خواند

احضار محسن شجاع فعال مدنى به اداره کل اطلاعات جنوب تهران

ساسان آقایی آزاد شد

بازداشت سه شهروند بوکانی؛ گزارشی از برخورد با طلاب و روحانیون سنی مذهب بوکانی در ماههای اخیر

اعدام یک زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج

یکی از مدیران تلگرامی با وثیقه، موقت آزاد شد؛ قربانیان کشمکش دولت با سپاه

بلاتکلیفی گلناز آهنگ خوش در زندان ارومیه

حکم یک سال حبس برای یکی از شاگردان بنیان‌گذار عرفان حلقه
آخرین نظرات

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی

واقعا باعث بسی تاسف است