Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: کمپین تعداد بازدید:   1658 زمان ثبت:   01:13:24 1394-10-30
بی توجهی مسوولین مانع از اعزام آتنا دائمی به دندانپزشکی شد
به گزارش بازداشت به نقل از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، با توجه به اعلام قبلی جهت اعزام «آتنا دائمی» فعال مدنی به دندانپزشکی در روز جاری سه شنبه ۲۹ دی ماه، بی توجهی و فراموشی مسوولین جهت ارسال برگه اعزام به دندانپزشکی و همچنین کمبود مامور جهت اعزام به مراکز درمانی، مانع از اعزام این زندانی محبوس در بند نسوان زندان اوین به دندانپزشکی شد.

طی روز جاری “سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴” با توجه به اعلام قبلی به این فعال مدنی در حوزه دفاع از کودکان کار و خیابان و همچنین خانواده نامبرده، جهت اعزام او به دندانپزشکی ، به علت بی توجهی و فراموشی مسوولین جهت ارسال برگه اعزام به زندان ، از انتقال وی به دندانپزشکی ممانعت به عمل آمد.

یک منبع آگاه گفته : “خانواده این فعال مدنی پس از عدم حضور نامبرده در دندانپزشکی به دادستانی مراجعه و متوجه بی توجهی و فراموشی مسوولین جهت ارسال برگه اعزام به زندان شدند”.

وی در ادامه افزود” خانواده وی پس از بازگشت به منزل طی تماسی از سوی مسوولین جهت رفع مشکل و اعزام «آتنا دائمی» به دندانپزشکی طی ساعاتی دیگر، به این مرکز درمانی رجوع و مجددا متوجه عدم حضور این فعال مدنی به علت کمبود مامورجهت اعزام به دندانپزشکی شدند”.

این منبع آگاه در آخر افزود ” ارتباط تماس تلفنی با خانواده ها از سوی زندانیان بند نسوان زندان اوین امکان پذیر نیست و سوی مسوولین جهت تماس ممانعت به عمل می آید. از همین رو «آتنا دائمی» نتوانسته از عدم حضور خود به علت دلایل ذکر شده خانواده را مطلع سازد.”
این فعال مدنی محبوس دربند نسوان زندان اوین در سه شنبه شب ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴ در پی مشکلات حاصله از تپش قلب شدید و نامنظم بودن ضربان قلب و همچنین بالا رفتن فشار خون و تنگی نفس به صورت اورژانس به بهداری این زندان منتقل و پس از تشخیص و تجویز پزشک بهداری جهت استفاده از قرص زیرزبانی به بند بازگردانده شده و مجددا در پی عدم حل مشکل پس از استفاده از قرص زیر زبانی و وخامت وضعیت جسمانی، به بهداری زندان منتقل و پس تزریق آرامبخش، به بند نسوان بازگردانده شده است.
این فعال مدنی در حوزه دفاع از کودکان کار و خیابان همچنین در صبح روز چهارشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۴ به دندان پزشکی اعزام شد و به علت تزریق آرامبخش و همچنین شرایط بد جسمی در شب پیش از اعزام به دندان پزشکی، از سوی پزشک مربوطه تنها یک دندان وی به علت پانسمان درمان شد و وی به زندان عودت داده شد.
پیش تر نیز صبح روز چهارشنبه ۲ دی ماه سال جاری این فعال مدنی به علت خونریزی لثه وعفونت دندان به دندان پزشکی اعزام شد.
یک منبع مطلع از وضعیت این فعال مدنی چندی پیش گفته ” یک دندان آتنا مدت زیادی بود که عفونت کرده بود و به طور مداوم خونریزی لثه داشت. دندان به طور کامل پوسیده شده بود وبه همین دلیل عفونت به دندان های دیگر و لثه نیزمنتقل شد، اما پزشک بهداری زندان تنها پس از دیدن آتنا و وضعیت عفونت دندان او، تنها گفت باید دندان را بکشیم و حتی اجازه اعزام به مراکز درمانی را نیز تایید نکرد. این درصورتی است که دندان پزشکی بهداری حتی قابلیت عکسبرداری را هم ندارد و در خیلی از مواقع نیز اصول بهداشتی در آن رعایت نمی شود”
این منبع مطلع در ادامه افزود ” با دوندگی و درخواست های مکرر آتنا و خانواده بود که در نهایت موفق شدیم و برای اولین بار در روز چهارشنبه ۲ دی ماه آتنا به دندان پزشکی اعزام شد. پزشک مربوطه گفته است: جهت بهبودی کامل و رفع عفونت از لثه ها و جلوگیری از ایجاد خونریزی، حداقل شش جلسه وقت لازم است و درصورت جلوگیری از درمان امکان جراحی لثه و انتقال عفونت به قسمت های دیگر وجود دارد. تاکنون اجازه پنج جلسه اعزام آتنا از سوی مسوولین صادر شده است و روز چهارشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۴ دومین جلسه اعزام او به دندان پزشکی بوده است.
این فعال مدنی محبوس در بند نسوان زندان اوین، پیش ترنیز پس از انتقالش به بند نسوان در پی مراجعه به بهداری و تشخیص پزشک جهت مشکلاتی از جمله سردرد، دوبینی، لکه بینی در دید، ضعف استخوان به دکتر غدد اعزام و در تیر ماه سال جاری تشخیص پزشکان اختلال هورمونی بوده و پس از تجویز دارو، این علائم تغییری در وضعیت جسمی این فعال مدنی نداشت.
این فعال حقوق کودکان کار و خیابان مجددا پس از ممانعت های پی در پی مسوولین و تلاش های بیش ازحد خانواده به تشخیص پزشک بهداری زندان، پس از گذشت ماه ها به دکتر مغز و اعصاب اعزام شد و در پی این اعزام و معاینه تشخیص پزشک مربوطه «میگرن» بوده است.
«آتنا دائمی» پس از استفاده از داروها و همچنین انجام معاینه چشم همچنان با مشکلاتی از جمله سردرد، دوبینی، لکه بینی در دید روبرواست.
پیش تر نیز در روز سه شنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۴ پس از انتقال این زندانی محبوس در بند نسوان زندان اوین به چشم پزشکی، تشخیص دکتر متخصص، علائمی از استرس اعلام شد و نگهداری این فعال مدنی را در محیط استرس زا (زندان) خطرناک اعلام کرده است.
چندی پیش نیز مقرر بود این فعال مدنی در روز سه شنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۴ جهت تشخیص و درمان بیماری دوبینی به چشم پزشکی اعزام شود اما به دلیل اهمال دادیار وقت زندان اوین در امضای نامه اعزام و عدم امضا و اعزام دادیار جدید این زندان «حاجیلو»؛ اعزام این فعال مدنی لغو و به زمانی دیگر موکول شد.
«آتنا دائمی» ۲۷ ساله و دارای مدرک دیپلم است و تا پیش از بازداشت در «باشگاه انقلاب» در «تهران» شاغل بوده است. این فعال مدنی و حقوق کودکان کار و خیابان در ۲۹ مهرماه ۱۳۹۳، از سوی مامورین لباس شخصی در منزل پدری خود بازداشت و به «بند ۲-الف سپاه پاسداران» زندان «اوین» منتقل شد.
«آتنا دائمی» پس از تحمل ۸۶ روز انفرادی و بازجویی‌های پی‌درپی، در ۲۴ دی‌ ماه ۱۳۹۳، به بند عمومی زنان (موسوم به بند نسوان) در «زندان اوین» منتقل شد و پس از چندین بار به تعویق افتادن جلسه دادگاه، در ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۳، در شعبه ۲۸ «دادگاه انقلاب اسلامی» به ریاست قاضی «مقیسه»، در حضور وکیلش و دیگر متهمین پرونده «امید علی‌شناس»، «ئاسو رستمی» و «علی نوری» محاکمه شد.
در نهایت این فعال مدنی در ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، به تحمل ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.
اتهامات این مدافع حقوق بشر و فعال حقوق کودکان کار و خیابان، «اجتماع و تبانی برای بر هم زدن امنیت کشور برای تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران در دفاع و حمایت از کودکان کوبانی و شنگال و حضور در تجمعاتی علیه اعدام مانند تجمع اعتراضی در مقابل زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به اعدام ریحانه جباری، حضور در مقابل زندان اوین در حمایت از امید علی‌شناس و آرش صادقی و اعتراض به بازداشت آنها، ارتباط با مادران عزادار پارک لاله، حضور در مراسمات و اغتشاشات، تشکیل دستجات غیرقانونی جهت برهم زدن امنیت با برگزاری جلسات به منظور تصمیم‌گیری در جهت اعتراض به احکام قضایی صادره در خصوص زندانیان سیاسی و متهمان جنبش سبز و ملاقات با خانواده کشته‌شدگان سال ۸۸، شعارنویسی و توزیع در حمایت و دفاع از زندانی محکوم به اعدام ارژنگ داودی، ارتباط و ارسال اطلاعات به خبرگزاری‌های ضد انقلاب و معاند، ارتباط با محمد نوری‌زاد، نرگس محمدی، خانواده ستار بهشتی و فعالیت در جهت حمایت از زندانیان سیاسی جنبش سبز، هواداری از مجاهدین خلق، ارسال اخبار به سرپل نفاق، اهانت به بنیانگذار جمهوری اسلامی، اهانت و افترا به رهبر و اهانت به رییس‌جمهوری و…» (ماده ۶١٠)، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «توهین به رهبری و مقدسات به دلیل گوش دادن به آهنگ‌های شاهین نجفی» (ماده ۵١۴)، «مخالفت با حجاب اجباری» و «مخالفت با اعدام»، «اختفای ادله جرم برای رهایی متهم علی نوری» (ماده ۵۵۴) عنوان شده است.
یک منبع مطلع از وضعیت پرونده متهمان این پرونده چندی پیش گفته بود: “مستندات این اتهامات، اجتماع ١٠ نفره آتنا و دوستانش در مقابل سازمان ملل جهت محکوم کردن حملات وحشیانه داعش در کوبانی، و نقدهای آتنا به اختلاس‌های میلیاردی در نظام اسلامی در صفحه فیس‌بوک شخصی خود و همین‌طور شهادت متهم «علی نوری» بر علیه او می‌باشد.»
این منبع همچنین درخصوص محاکمه «آتنا دائمی» گفته: “در این دادگاه که نهایتا چند دقیقه برگزار شد اجازه دفاع به آتنا و وکیلش داده نشد و همچنین با تودیع وثیقه برای آزادی موقت او موافقت نشد. سپس پس از اعتراض آتنا و وکیلش، پرونده جهت تجدیدنظر خواهی به شعبه ٣۶ ارسال شد و از آن زمان تاکنون وقت دادرسی مشخص نشده و آتنا به مدت یک سال است که در بازداشت موقت در زندان اوین به سر می‌برد.”
«آتنا دائمی» هم‌اکنون در چهاردهمین ماه بازداشت موقت، در بند زنان زندان اوین، منتظر اعلام حکم دادگاه تجدید نظر خود است. پرونده این فعال مدنی، جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است. دیگربار پرونده او روز سه‌شنبه ۶ مردادماه ۱۳۹۴، پس از تعیین شعبه، به شعبه ٣۶ به ریاست «قاضی زرگر» جهت بررسی مجدد ارسال شده است.
این فعال مدنی سابقه بیماری قلبی دارد. همچنین به علت نگهداری طولانی‌مدت در سلول های انفرادی و شرایط بد بهداشتی بازداشتگاه و عدم دسترسی به هواخوری و نور آفتاب، دچار ناراحتی پوستی و همچنین ضعف شدید بینایی شده بود.
این فعال حقوق کودکان کار و خیابان، پس از انتقالش از درمانگاه «صادقیه» به زندان اوین، در شنبه شب ۱۳ تیرماه ۱۳۹۴، پس از تحمل فشارهای عصبی وارده در طول روز از سوی مامور انتقال زندان، در بند زنان اوین دچار حمله قلبی شد و به بهداری این زندان منتقل شد. او پس از یک معاینه سرپایی با‌‌ همان وضعیت جسمی، به داخل بند زنان بازگردانده شد.
یک فعال حقوق بشر که نخواست نامش فاش شود درخصوص حکم صادره دادگاه انقلاب درباره «آتنا دائمی» گفته: “یک نکته‌ای که در این پرونده وجود دارد که قابل تامل است و اینکه اگر فرض بر آن بگیریم که آتنا مجرم باشد و با یک اجتماع ١٠ نفره بر ضد گروه داعش، قصد بر هم زدن امنیت کشور را داشته و با چندین نقد قصد بر توهین به رهبری را داشته و همین‌طور شهادت یک مجرم دیگر نیز در دادگاه اسلامی درست بوده باشد؛ با توجه به قانون مجازات اسلامی، آتنا در مجموع طبق ماده‌های قانونی ۶١٠، ۵١۴ و ۵٢۴ او می‌بایست حداکثر به ١٠سال حبس محکوم می‌شد. قاضی مقیسه با سابقه ۲۵ساله قضاوت در نظام جمهوری اسلامی، در جمع ساده این احکام دچار اشتباه فاحشی شده است.”
پیش‌ترنیر سازمان «عفو بین‌الملل» خواستار آزادی «آتنا دائمی» شده بود. این سازمان مدافع حقوق بشر، همچنین از ایران خواسته «مراقبت‌های پزشکی ضروری برای این فعال مدنی را فراهم کند و با احترام به کنوانسیون بین‌المللی حقوق سیاسی و مدنی که ایران نیز از امضا کنندگان آن است، حق آزادی اندیشه و بیان را به رسمیت بشناسد.»
در سال گذشته خانواده و وکیل «آتنا دائمی»، بار‌ها برای موافقت با مرخصی او تلاش کرده‌اند، اما قاضی «مقیسه» هر بار درخواست مرخصی او را رد کرده است.
در حال حاضر «آتنا دائمی» همچنان در بند عمومی زنان «اوین» مشهور به «بند نسوان»، در حال گذراندن چهاردهمین ماه از مجازات ۱۴ سال حبس خود است.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد

اولین اثر عالی پیام (هالو) پس از آزادی از زندان رجایی شهر
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

بی توجهی مسوولین مانع از اعزام آتنا دائمی به دندانپزشکی شد

سرما و محرومیت؛ مشکلات مضاعف زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

معضلی به نام تعداد بالای زندانیان و تلاش گسترده برای حبس زدایی

بخشش یک محکوم به اعدام در تهران

محکومیت یکی از دختران انقلاب به بیست سال حبس

علی معزی از شرکت در دادگاه با پابند و لباس زندان خودداری کرد

ادامه اعتراض‌های صنفی در ایران، از کارگران اتوبوسرانی تهران تا کارخانه کیان کرد ملایر

میلاد الیاسی همچنان از ملاقات با خانواده محروم است

اقدام به خودکشی یک زندانی در زندان سراوان

سعید رضایی یکی از مدیران جامعه بهایی ( یاران ایران ) از زندان رجایی شهر آزاد شد
آخرین نظرات

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی

واقعا باعث بسی تاسف است

خب حالا که معلوم شده رژیم جمهوری اسلامی چه ماهیتی دارد ...

من با سعید در سالهای ۸۰ و ۸۱ در بند ۲۰۹ اوین هم بند و هم س...

روحشان شاد و یادشان گرامی باد ما به یاری آنان از ملکوت ا...

من نمیدانستم همچی جائی هم هست واقعا متاسفم...

فرزاد کننده ست ادم نون وجود و غیرتشو میخوره رجایی شهر نظ...