Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: خبرنگاری جرم نیست تعداد بازدید:   2787 زمان ثبت:   22:19:05 1394-07-18
سهیل بابادی فارغ التحصیل مهندسی کامپیو‌تر است. او روز دوم خردادماه سال ۹۱ در محل آموزشگاه زبان بازداشت و مستقیما به بند دو- الف سپاه منتقل شد
سوابق حرفه‌ای
فعال سایبری

اتهام
اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت ملی
اهانت به محمود احمدی‌نژاد
توهین به رهبری
توهین به مقدسات
محاربه

تاریخ تولد
1357/7

وضعیت
در زندان

سهیل بابادی فارغ التحصیل مهندسی کامپیو‌تر است. او روز دوم خردادماه سال ۹۱ در محل آموزشگاه زبان بازداشت و مستقیما به بند دو- الف سپاه منتقل شد.
سهیل بابادی متولد مهرماه ۱۳۵۷ فارغ التحصیل مهندسی کامپیو‌تر است. او روز دوم خردادماه سال ۹۱ در محل آموزشگاه زبان بازداشت و مستقیما به بند دو- الف سپاه منتقل شد. روز بعد از دستگیری چند مامور لباس شخصی بدون ارائه حکم به منزل او مراجعه و پس از ساعت‌ها بازرسی، موبایل، کامپیو‌تر و تعدادی از کتب ایشان را به همراه فیلم و آلبوم عکس‌های شخصی و عروسی نامبرده با خود بردند.

سهیل بابادی مدت ۲۲۷ روز در انفرادی بند ۲الف تحت فشارهای شدیدی از قبیل فحاشی، توهین، ضرب و شتم و تهدید خانواده قرار داشت تا دست به اعتراف بزند. او در این مدت از دسترسی به وکیل، حق استفاده از تلفن و هواخوری محروم بود.

یکی از نزدیکان سهیل بابادی به رسانه ها گفت وی به روش های متعددی شکنجه شده و به دلیل آویزان ماندن با دستبند و ضربه های وارد شده به کمرش، دچار مشکل شده است.

دادیار شعبه سوم «قناعت کار» علی‌رغم معرفی وکیل، از پذیرفتن وکیل ممانعت کرده و اجازه اقدام قانونی در رسیدگی به پروندهٔ سهیل بابادی را به خانواده‌اش صادر نکرد. دراین حین با دستور «پیرعباسی»، قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، بازداشت‌ موقت سهیل بابادی تمدید شد. علیرغم درخواست خانواده وی به آقای «جعفری دولت‌آبادی» مبنی بر تعیین تکلیف این فعال سایبری و فعال فیس بوک، پرونده او از دادسرای مقدس خواسته شد و در مردادماه 1391 به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع داده شد اما چند هفته بعد به علت نقص در پرونده، مجدد به دادسرا برگردانده شد.

بازجو با اعلام اینکه سهیل اعدام خواهد شد و همچنین انتصاب وی به مشکلات اخلاقی، فشارهای زیادی بر همسر باردار وی وارد کرده و خواستار جدایی او از همسرش شده بود. همسر سهیل بابادی بعد از ۶ ماه حاملگی فرزندش را سقط کرد.

همسر سهیل بابادی بار‌ها توسط بازجو از طریق تلفن احضار شده و در برابر درخواست احضار کتبی با این پاسخ مواجه شده بود که به آدرسی در خیابان قنبر‌زاده در کوچه هفتم بیایید. بازجو بعد از مردادماه 1391 پرونده را برای ارجاع به دادگاه جمع بندی کرد.

در دی‌ماه 1391 سهیل بابادی از بند دو- الف به بند ۳۵۰ زندان اوین و سپس زندان رجایی شهر کرج منتقل شد اما با وجود تکمیل پرونده همچنان پرونده وی بدون رسیدگی باقی ماند و از ارجاع پرونده وی به دادگاه ممانعت شد.

در کیفرخواست موجود در پرونده سهیل بابادی این اتهامات مطرح شده است: «سب النبی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، توهین به رییس جمهوری، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی».

از اسفند 1391 تا مرداد 1392 پرونده سهیل بابادی در دادگاه کیفری استان درانتظار ارجاع باقی ماند. پس از آن پرونده به شعبه ۷۹ کیفری استان با ریاست «محمدرضا محمدی کشکولی» ارجاع شد و در جلسات اولیه دادگاه، آقای بابادی با اصرار بر اینکه کلیه مندرجات و اعترافات با ضرب و شتم و شکنجه اخذ شده به روند اولیه پرونده اعتراض کرد. وی همچنین تأکید کرد در میان مطالب و صفحات فیسبوکی که با شکنجه از او به عنوان صاحب و منتشر کننده آن‌ها، امضا گرفته‌اند، مطالب و صفحاتی هست که بعد از دستگیری ایشان هم در آن مطلب وجود دارد و این نشان می‌دهد که مالک این حساب‌ها وی نیست.

سهیل بابادی همچنین در این دادرسی اعلام کرد مدارکی که در پرونده وجود دارد جعلی است و با ورود به‌‌‌‌ همان حساب‌ها چنین نوشته‌هایی را نخواهید یافت. نهایتا رئیس دادگاه با درخواست کار‌شناسی موافقت نمود و پرونده به کار‌شناسان رسمی دادگستری (گروهی متشکل از سه الی چهار نفر که در رشته‌های کامپیو‌تر و مخابرات تخصص دارند) منتخب دادگاه ارجاع شده اعلام شد:« با بررسی فنی که با دوستان انجام شد انتساب این اکانت به پروفایل شهرام امیری (پروفایل منتسب به سهیل بابادی) با دلایل ارائه‌شده فعلا برای ما محرز نیست و باید مدارک در اختیار ما قرار گیرد.»

پس از دو ماه و یک جلسه کامل، دادگاه اعلام نمود که انتساب این اکانت به آقای سهیل بابادی به نظر تیم کار‌شناسی محرز نیست و دادگاه بعد از ۶ جلسه، در بهمن‌ماه 1392 خاتمه رسیدگی را اعلام نمود اما صدور و ابلاغ حکم عملا در تیرماه 1393 انجام شد.

در بهمن‌ماه 1392 موضوع تبرئه از «سب النبی» محرز شد.وثیقه‌ی یک میلیارد تومانی نیز در تاریخ ۲۴تیر 1393 به وی ابلاغ و حکم صادره بدین شرح اعلام شد: «در خصوص اجتماع و تبانی و توهین به رهبری دادگاه اعلام عدم صلاحیت می‌کند و پرونده به دادگاه انقلاب ارجاع می‌شود. در خصوص باقی موارد حکم به ۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق بابت توهین به مقدسات، ۶ ماه حبس بابت توهین به رییس‌جمهور و ممنوعیت خروج از کشور و دو سال تبعید به بشاگرد بندرعباس» .

همزمان با این اتفاقات به بهانه درج مطالبی از آقای سهیل بابادی در سایت‌های اینترنتی ، بازپرس شعبه سوم دادسرای مقدس به نام «اسدی» در آبان ماه 1392 پرونده جدیدی با عنوان «تبلیغ علیه نظام» برای سهیل تشکیل داده بود که به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارجاع داده شد که قاضی «مقیسه‌« حکم یک‌ساله برای آن پرونده صادر کرد. این رأی با لایحه اعتراضی، مورد اعتراض واقع‌شده و در بهمن‌ماه 1392 به شعبه ۵۴ تجدیدنظر با ریاست آقای« ‌پور عرب » ارجاع شد.

در تاریخ ۲۶ تیر 1393 همزمان با روزی که وثیقه به دادگاه کیفری ارائه و نامه آزادی سهیل بابادی ثبت‌شد، حکم بدون ابلاغ به وکیل یا متهم مستقیما به اجرای احکام اوین ارسال شد و بار دیگر از آزادی سهیل بابادی ممانعت بعمل آمد.

سهیل بابادی در هجدهمین ماه بلاتکلیفی خود در بند ۳۵۰ اوین، ضمن اظهارات تکان دهنده‌ای در خصوص بازداشتش، نحوهٔ اعتراف گرفتن ماموران زندان از خود را بیان می‌کند. او بدون تفهیم اتهام نزد دادیار شعبه سوم دادسرای اوین «آقای قناعت کار» رفته و به عناوین ذیل متهم شد: 1-فساد فی الارض ۲-سب النبی ۳- توهین به مقدسات ۴ – عضویت در گروه کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان به قصد اقدام علیه امنیت ملی ۵ اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در فیس بوک ۶- توهین به رهبری ۷- تبلیغ علیه نظام ۸-همکاری با دول بیگانه ۹- توهین به مراجع تقلید ۱۰-توهین به رئیس جمهور

تمام این اتهامات به واسطه انتشار مطالب طنز در صفحه کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان در ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه به او منتسب شد.

سهیل بابادی از آسیب دیدگان حمله به بند ۳۵۰ در ۲۸ فروردین 1393 نیز هست و در حال حاضر بخش آخر پرونده به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارسال‌شده و همچنان در بلاتکلیفی بسر می‌برد. او درحال حاضر در زندان رجایی شهرو در بین زندانیان عادی و خطرناک نگهداری می شود و تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش به درخواست‌های انتقال وی ترتیب اثری داده نشده است.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد
آخرین بازدید

سهیل بابادی فارغ التحصیل مهندسی کامپیو‌تر است. او روز دوم خردادماه سال ۹۱ در محل آموزشگاه زبان بازداشت و مستقیما به بند دو- الف سپاه منتقل شد

محکومیت یک معلم دیگر به سه ماه حبس تعزیری

دلنوشته خانم شهین مهین فر برای آقای هاشم زینالی پدر دانشجوی مفقود شده در قیام دانشجویان در سال 78

نامه وکیل‌ مدافع محمدرضا حدادی به رییس قوه قضاییه

محکومیت مشاور مهدی کروبی و برادر دو شهید به سه ماه زندان به اتهام انتقاد از سپاه

با وجود گذشت ۹ ماه از کشف گورستان زیر زمینی در خیابان انقلاب تبریز، مسئولان شهر هنوز در این باره شفاف سازی نکرده اند

بی خبری از فعال مدنی داریوش زند

آخرین گزارش از وضعیت زندانی سیاسی فهیمه اسماعیلی

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی ایلام

محمود بهشتی لنگرودی: اشتباه ما رو تکرار نکنید
آخرین نظرات

وااااای فقط وااااای نمی دونم چی بگم...

00858585858585

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...