Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: العربیه تعداد بازدید:   2404 زمان ثبت:   16:53:07 1394-07-19
اپوزیسیون ایران: شمار اعدام‌ها در زمان روحانی سه برابر شده است
به گزارش بازداشت به نقل از العربیه اپوزیسیون ایران روز شنبه در کنفرانس بین‌المللی پاریس که به ‌مناسبت 10اکتبر، روز جهانی علیه اعدام، برگزار شد از افزایش اعدام ها، شکنجه و نقض فاحش حقوق بشر توسط رژیم جمهوری اسلامی ایران پرده برداشت.
مریم رجوی از رهبران برجسته سازمان مجاهدین خلق و عضو شورای ملی مقاومت ایران که از شرکت کنندگان در این کنفرانس بود، در سخنرانی خود گفت: «شمار اعدام ها در دوران حکومت روحانی افزایش یافته است. من امروز در این کنفرانس شرکت کردم و به اینجا آمده ام تا از جهانیان بخواهم برای متوقف کردن اعدام ها و شکنجه مردم میهنم کمک کنند. شکنجه و اعدام باید متوقف شود این خواست همه ایرانیان است».
شرکت کنندگان در این کنفرانس سکوت غرب در برابر اعدام های دسته جمعی و شکنجه در ایران را به شدت محکوم کردند.
مریم رجوی، تاکید کرد :« طرح ما یک ایران بدون اعدام و برچیدن احکام شریعت آخوندی است».
وی افزود:«هر گونه مراوده با رژیم باید به توقف مجازات اعدام در ایران مشروط شود تا زمانی که امواج اعدام در ایران ادامه دارد، هیچ توجیهی برای فشردن دست آخوندها وجود ندارد».
مريم رجوی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:« حمایت از اسد و ادامه حکومت او باعث رشد داعش است، خلع‌ید از رژیم ایران تنها راه غلبه بر داعش است».
وی تأکید کرد: شکنجه و اعدام باید متوقف شود. این خواست همه مردم ایران است. به دولتهای غرب می‌گوییم سکوت و بی‌عملی نسبت به اعدامها و جنایتهای فاشیسم دینی را کنار بگذارید و مقاومت مردم ایران برای آزادی را محترم بشمارید. اگر دولتهای غرب، در مقابل نقض حقوق‌بشر در ایران می‌ایستادند، ملاها هرگز نمی‌توانستند وحشیگری خود را به سوریه و عراق گسترش دهند.
خانم رجوی هشدار داد: «هر گونه رابطه و مراوده با این رژیم باید به توقف اعدامها در ایران مشروط گردد. تا زمانی که این روند شوم ادامه دارد، هیچ توجیهی برای فشردن دست سرکردگان رژیمی با 120هزار اعدام سیاسی وجود ندارد».
رجوی با تأکید بر این‌که تمام جهان باید در مقابل کشتار بیرحمانه مردم سوریه بایستد، گفت:« بعضیها دجالانه استدلال می‌کنند سقوط رژیم سوریه دروازه‌های دمشق را به روی داعش باز می‌کند، این استدلال در کارخانه آخوندهای حاکم برای نجات رژیم دست‌نشانده‌شان ساخته شده است. به عکس حمایت از اسد و ادامه حکومت او باعث ادامه حیات و رشد داعش است و تنها راه غلبه بر داعش، خلع‌ید از رژیم ایران در سوریه و عراق و سرنگونی اسد است».
شخصیت های بين المللى و اروپایی شرکت کننده در کنفرانس
سخنرانان این جلسه که به‌ دعوت کمیته حمایت از حقوق‌بشر در ایران زیر عنوان «ایران، حقوق‌بشر، توقف اعدام» و با شرکت شماری از شخصیتهای بین‌المللی و اروپایی، منتخبان مردم فرانسه، فعالان حقوق‌بشری و حقوق زنان برگزار شد، عبارت بودند از:
از فرانسه ژیلبر میتران، نماینده سابق مجلس و رئیس بنیاد فرانس‌لیبرته (دانیل میتران) ؛ حقوقدانان و وکلای برجسته از جمله هانری لوکلرک، فرانسوا کلکومبه و پاتریک بودوئن؛ راما یاد، وزیر سابق حقوق‌بشر؛ شماری از منتخبان مردم فرانسه از جمله ژان فرانسوا لوگاره، شهردار منطقه یک پاریس و ژان پیر بکه، شهردار سابق اورسوراواز و ژان پیر برار نماینده سابق مجلس ملی و پیر برسی، رئیس سابق «سازمان حقوق‌بشر نوین» و اسقف ترقیخواه ژاک گایو؛ فوملا ماگازیوه ماندلا، فعال حقوق زنان و دختر نلسون ماندلا رهبر فقید آفریقای جنوبی؛ از آلبانی خانم ارمونلا فلای وزیر رابط دولت با مجلس؛ ادموند اسپاهو، معاون پارلمان و شماری از نمایندگان مجلس این کشور شامل خانمها اویس کوشی، بلرینا گیومتی؛ و آقایان طاهیر موحدینی، آربن چوکو، موسی یولکینی، بدری هوجا که به‌نمایندگی از سوی یک هیأت بزرگ سیاسی که در این برنامه شرکت کرده بودند، همچنین ژانی ویکتور چیکو، رهبر ارکسترسمفونیک آلبانی نیز که برنامه هنری زیبایی را به همراه هیأتی از هنرمندان این کشور به اجرا درآورد؛ سخنرانی کردند. دیوید جونز و مارک ویلیامز، از اعضای سابق مجلس عوام انگلستان، حنان البلخی، نماینده ائتلاف سوریه در اسلو؛ و طاهر بومدرا، رئیس سابق حقوق‌بشر ملل‌متحد در عراق؛ از دیگران سخنرانان این برنامه بودند.
خانم رجوی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد که ابعاد نقض حقوق‌بشر در همه زمینه‌ها به‌نحوی بی‌سابقه گسترش یافته و تمام مردم ایران را هدف قرار داده؛ از مدافعان حقوق‌بشر تا زنان و جوانان و معلمان و از مسیحیان، بهاییها و اهل تسنن، تا هموطنان عرب و بلوچ و کرد. وی تداوم سیاست مماشات با رژیم ایران را تقبیح کرد و گفت: «راستی چرا زندانیان سیاسی در ایران، زجرکش یا حلق‌آویز می‌شوند و جهان خاموش است؟ چرا نوجوانان در ایران اعدام می‌شوند و جهان نسبت به آن ساکت است؟ امروز در زندانهای سراسر کشور، تعداد زیادی از هموطنان بی‌دفاع ما مخفیانه اعدام می‌شوند. و چند هزار نفر زیر حکم اعدام‌ قرار دارند. به مادران و پدرانشان فکر کنیم و به همسران‌ و بچه‌هایشان که روز و شب در چه اضطرابی زندگی می‌کنند. به زنانی فکر کنیم که برای پرداخت دیه و نجات همسرانشان از اعدام، کلیه‌های خود را می‌فروشند... کسانی که بر این همه نقض حقوق‌بشر ایران چشم‌ می‌پوشند، شرم کنند».
مریم رجوی تصریح کرد: «کسانی که می‌خواهند دست رئیس‌جمهور این رژیم را از این جنایتها بشویند، باید بدانند که راه جنایت و آدمکشی را در منطقه و سراسر جهان باز می‌کنند. روحانی صریحاً گفته است که این اعدامها ”یا بر اساس قانون خداست یا قانونی است که مجلس تصویب کرده... و ما مجری هستیم “. آخوندهای حاکم هر اختلافی که با هم داشته باشند، درباره اعدام و سرکوب اشتراک نظر دارند. آنها برای حفظ رژیمشان از اعدامها سود می‌برند. اما جنایتکاران بدانند که از این خونها که هر روز از پیکر ملت ایران می‌ریزد، سرانجام سیلابی برخواهد خاست و به‌کار رژیم آخوندها پایان خواهد داد».
مریم رجوی در تشریح برنامه مقاومت در ایران آزاد فردا گفت: طرح ما برای آینده، یک ایران بدون اعدام و برچیدن احکام شریعت آخوندی و پی‌ریزی یک قضاییه مستقل است، دفاع از ارزشهای دموکراتیک و از آزادی، برابری و حریم زندگی خصوصی آحاد مردم، طرحی که در آن هیچ‌کس خودسرانه دستگیر نمی‌شود، شکنجه ممنوع است.
شهادت فرزاد مددزاده، یک زندانی سیاسی که پس از تحمل 5سال حبس در شکنجه‌گاههای رژیم به‌تازگی از زندان آزاد شده و پریا کهندل، دختر جوان یکی از زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج؛ که هر دو از هواداران مجاهدین خلق در داخل ایران بوده و به‌تازگی از ایران خارج شده‌اند، در مورد وضعیت اسفبار تحمیل شده بر مردم ایران و اوضاع وخامت‌بار زندانهای رژیم از قسمتهای قابل‌توجه جلسه «ایران، حقوق‌بشر، توقف اعدام» بود. آنها از مجامع بین‌المللی خواستند که به محکوم کردن لفظی این رژیم اکتفا نکنند و سردمداران رژیم ایران را به‌خاطر جنایتهایشان به‌خصوص قتل‌عام 30هزار زندانی و اعدامهای مستمر و روزانه، به دادگاههای بین‌المللی بکشانند.
در این اجلاس نمایشگاهی که به یاد 120هزار تن از زندانیان سیاسی اعدام شده به دستور سران نظام ولایت‌فقیه از جمله 30هزار زندانی سیاسی قتل‌عام شده برپا شده بود و مجسمه ها و نمادهای زیبایی که توسط هنرمندان مقاومت ایران ساخته شده، مورد استقبال شرکت کنندگان در جلسه قرار گرفت.
تعداد همدردی=1
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

اپوزیسیون ایران: شمار اعدام‌ها در زمان روحانی سه برابر شده است

آزادی موقت سه تن ازمسیحیان جمهوری آذربایجان از زندان اوین

سفری بدفرجام به ایران • گفت‌وگو با همسر نازنین زاغری

علیرضا گلی پور؛ برگزاری جلسه بررسی عدم تحمل کیفر و تمدید مرخصی

درخواست دو سازمان حقوق بشری از اروپا: بر ایران برای توقف اعدام فشار بیاورید

اعتراض کارمندان بلوچ سپاه به بازداشت مولوی کوهی

کمپین بین‌المللی کارتونیست‌ها در اعتراض به حکم زندان مهدی رجبیان

اشاره به وضعیت مریم نقاش‌زرگران در کمیسیون بین‌المللی آزادی مذهبی آمریکا

دامنه اعتراضات مردمی پس از بازداشت مولوی کوهی به ایرانشهر کشیده شد/ارسال پیامک هایی تهدیدآمیز به معترضان بازداشت امام جمعه پشامگ

نامه مادر آتنا دائمی به گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل
آخرین نظرات

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری