Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: ایران وایر تعداد بازدید:   2238 زمان ثبت:   00:00:15 1395-01-24
دفاع از حق آموزش بهائى ها در شهر مارتين لوتركينگ
به گزارش بازداشت به نقل از ایران وایر آتلانتا در ایالت جورجیای امریکا، زادگاه «مارتین لوتر کینگ»، رهبر جنبش برابری حقوق مدنی امریکایی‌- آفریقایی‌ها است. موزه‌ «مرکز حقوق اجتماعی و بشر» در این شهر محلی برای بزرگداشت فعالیت‌ها و مبارزه‌هایی است که پس از سال‌ها به تصویب قانون برابری انجامید. آتلانتا با نام «کینگ» شناخته می‌شود و در نزدیکی این موزه و خیابانی که آن هم نام مارتین لوتر کینگ را بر خود دارد، سه دیوار توسط سه هنرمند در حمایت از کمپین «# جرم نیست» نقاشی شده است.

«جو درِهر»(Joe Dreher ) که او را با نام «JOEKINGATL» می‌شناسند، از نقاشی و عکاسی تا شاعری دستی در هنر دارد. او خود را یک «هنرمند اجتماعی» می‌داند و موضوع «مردم» را مهم ترین و محبوب‌ترین بخش کارهای خود عنوان می‌کند. این هنرمند امریکایی تاکید دارد که می‌خواهد در زمانه‌ای که مردم «خطی» نیستند، دنیا را چند بعدی ببیند.

جو فارغ التحصیل دانشگاه هنر و طراحی «ساوانا» است و کارشناسی ارشد معماری دارد. او هم‌چنین برنده جایزه «AIA» از سوی «انستیتو معماری امریکا» شده است.

جو در مورد همراهی‌ خود با کمپین «# جرم نیست» گفته است: «من در یک پروژه هنری برای کودکان درگیر بودم. جامعه بهائی آتلانتا وقتی به من پیشنهاد این کار را داد، قبول کردم. اول به من گفتند سه دیوار در خیابان کینگ وجود دارد که می‌توانم روی یکی از آن ها نقاشی کنم اما من فکر کردم بهتر است که با هنرمندان دیگری همراه شوم و هر سه دیوار را نقاشی کنیم.»

او تاکید می کند: «این کارها به من و حتی دیگر هنرمندان مربوط نیست بلکه تمام هدف ما به پیامی که از این کارها بیرون خواهد آمد و در واقع، هدف اصلی کمیپن مرتبط است.»

یکی از بازدید کنندگان این نقاشی‌های دیواری البته کار جو را بخشی از «روح بزرگ» او می‌داند که با آن توانسته‌ است موضوع تبعیض را به خوبی درک کند و آن را به نمایش بگذارد.

جو هم‌چنین در مورد کار خود و انگیزه‌اش برای انجام این نقاشی دیواری اضافه می کند: «همه ما نمی‌توانیم مارتین لوتر کینگ باشیم اما همه ما یک صدا داریم که این هم پیام و صدای من است که امروز نقاشی کردم.»

نقاشی دیواری جو از سه نسل به هم پیوسته تشکیل شده است. او خودش در توضیح این نقاشی‌ گفته است: «در بخش پایینی، دختری کوچک نشسته است که کتابی در دست دارد. در این دوران، او همیشه به دنیای بالای سر خود نگاه می‌کند. در بخش میانی، دختری میان سال ایستاده است که انگشتش رو به بالا است و او تمام بار تغییر اجتماعی را به دوش می‌کشد. در آخر هم کسی مادرانه ایستاده است. من نمی‌خواستم در این کار فقط مبارزه برای حق تحصیل را نشان دهم بلکه می‌خواستم نقش تحصیل در تغییر و پیشرفت را هم به شکلی بیان کنم.»
او در کار خود، بر «قدرت جوانان برای تغییر» تاکید دارد.

دیگر هنرمندان درگیر در پروژه نقاشی‌های دیواری کمپین «# جرم نیست» در آتلانتا را جو کینگ دعوت کرده است. «فابیان ویلیامز»(Fabian Williams)، هنرمند دیگری که به «Occasional Superstar» مشهور است، یکی دیگر از دیوارها را نقاشی کرده است. او پس از سال‌ها فعالیت در حوزه تبلیغات، با مشتریانی از کمپانی‌های بزرگ جهانی هم‌چون «نایک»، «برادران وارنر» و شبکه تلویزیونی کابلی «اچ.بی.او»(HBO) به سوی فعالیت‌های اجتماعی آمد و بیش تر فعالیت‌های هنری‌ او حالا بر روی موضوع آزادی بیان و تحولات سیاسی- اجتماعی متمرکز است.

فابیان خلاصه‌ پیامی که همه این کارها دارند را «برابری اجتماعی» می‌داند و اضافه می کند: «بهترین بخش کار وقتی است که ره‎گذران بعد از دیدن کار می‌ایستند، کمی وقت می‌گذارند و در مورد آن صحبت می‌کنند. بعضی از آن ها حتی وقتی در حال انجام کار بودم، می‌آمدند و کمک می‌کردند.»

او تاکید دارد: «وقتی شما کاری را شروع می‌کنید، باید بدانید که آن موضوع دقیقا چیست. نمی‌توانیم فقط بگوییم ماتر لوتر کینگ یک رویا داشت ولی ندانیم رویای او چه بود.»

از این زاویه، فابیان می‌خواهد نشان دهد که موضوع تبعیض تحصیلی بهائیان در ایران برای تحصیل و تدریس در دانشگاه‌ها را می‌فهمد و بر همین اساس کار خود را انجام داده است. او که وعده داده است کارهای بیش تری را برای کمپین «# جرم نیست» انجام دهد، تاکید می کند: «تحصیل ذهن شما را خلاق می‌کند و این‎چنین است که هر موضوع نادرستی را قبول نمی‌کنید.»

سومین نقاشی دیواری در آتلانتا را «چارمین مینی فیلد» طراحی و اجرا کرده است. چارمین در بیش تر کارهای خود زنانی را نقاشی کرده است که در زندگی شخصی و اجتماعی او تاثیر زیادی داشته اند. او در کنار نقاشی، در بخش مدیریت فرهنگی نیز مشغول بوده و برای مدتی طولانی مدیر «فستیوال ملی هنر سیاه‌ها» (National Black Arts Festival)، مدیریت موزه هنرهای «های» (High Museum of Art) و هم‎چنین مدیریت بخش فرهنگ و هنر مرکز سکونتی «فولتون هیل» (Fulton Hill) در ایالات ویرجینیا را برعهده داشته است.

او نیز به دعوت جوی کینگ، با کمپین «# جرم نیست» همراه شد و در مورد ایده اولیه کارش گفت: «وقتی جو به من زنگ زد، اولین چیزی که به ذهنم رسید، تماس با دکتر "دربی" بود.»

دکتر «دوریس دربی» (Doris Derby)، کنش‎گر، عکاس و مستندساز و هم‎چنین استاد بازنشسته مردم شناسی دانشگاه «جورجیا» است. او از فعالان جنبش برابری اجتماعی در ایالات متحده امریکا در کنار مارتین لوتر کینگ بود و در جوانی، در رده‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی و هنری فعالیت می کرد.

دکتر دربی برای بازدید از نقاشی چارمین به محل سه‌گانه‌های دیواری کمپین «# جرم نیست» در آتلانتا رفته بود. چارمین می گوید: «افتخار بزرگی است که در این کمپین توانسته است با دکتر دربی همکاری و یکی از عکس‌های تاریخی او را روی دیوار نقاشی کند.»

اضافه می کند: «کشیدن این نقاشی، آن هم در خیابان مارتین لوترکینگ افتخار بزرگی است.»

دکتر دربی نیز در مورد این کمپین بر علیه نابرابری اعمال شده بر بهائیان ایران و محروم کردن آن ها از حق تحصیل و تدریس دانشگاهی می گوید تحصیل و بهداشت دو بخش بزرگ حقوق اجتماعی و شهروندی است.

او که سال‌ها در راه مبارزه برای برابری اجتماعی و مقابله با تبعیض فعالیت کرده است، تاکید می کند: «هیچ‌کجا نمی‌توان کتاب را از هیچ‌کس گرفت.»

او خطاب به بهائیان و تمام کسانی که در این راه فعالیت ‌می‌کنند، گفت: «در مورد کارهای خود با یک‎دیگر صحبت کنید و به راه خود ادامه دهید.»

تصویری که چارمین روی دیوار و در حمایت از کمپین «# جرم نیست» نقاشی کرده است، یکی از مشهورترین عکس‌های دوریس دربی است که «دنی لیون» در سال ۱۹۴۲ از او و چهار زن دیگر در مراسم تشییع جنازه دختری 16 ساله که کشته شده بود، گرفته است.

کمپین «# جرم نیست» یک حرکت حقوق بشری است که برای دفاع از حق تحصیل و تدریس بهائیان در دانشگاه‌های ایران به راه افتاده است. این کمپین به ابتکار «مازیار بهاری»، روزنامه‌نگار و مستندسازی که خود در سال ۲۰۰۹ در ایران زندانی شده بود، به راه افتاده است.

بهائیان در ایران تنها به دلیل باور دینی خود، از پایه‌ای‌ ترین حقوق اجتماعی محروم می‌شوند. آن ها حتی امکان تحصیل در دانشگاه مجازی خود را پیدا نکرده و نیروهای امنیتی و قضایی در ایران تعدادی از استادان و دانشجویان این دانشگاه را نیز بازداشت و یا تحت تعقیب قرار داده‌اند.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

دفاع از حق آموزش بهائى ها در شهر مارتين لوتركينگ

هادی حیدری، کارتونیست بازداشت شد

حبیب ساسانیان به اعتصاب غذای خود پایان داد

حبیب ساسانیان در اعتراض به کارشکنی در آزادی موقت خود مجددا دست به اعتصاب غذا زد

گزارشی از آخرین وضعیت محسن رضایی زندانی اعتصابی در کرج

اعتصاب غذای اعتراضی مجید مقدم در زندان اوین

فشار به زندانیان و محدودیت تماس با خانواده‌هایشان

مرگ یک زندانی در زندان مرکزی سنندج به دلیل عدم رسیدگی پزشکی

گزارش گران بدون مرز صدور حکم زندان را برای روزنامه نگاران بازداشت شده محکوم کرد

تداوم اعتصاب غذای نرگس محمدی علی‌رغم دوبار تشنج در زندان
آخرین نظرات

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...