Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: کلمه تعداد بازدید:   1710 زمان ثبت:   00:48:32 1395-02-24
جمعی از زندانیان بند ۸ اوین: پیگیری خواسته‌های صنفی و مدنی، اقدام علیه امنیت ملی نیست
به گزارش بازداشت به نقل از کلمه جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین در بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از خواسته‌های زندانیان معلم و کارگر که اینک در اعتصاب غذا به سر می‌برند، خواستار خارج ساختن اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» و دیگر اتهامات امنیتی از پرونده‌های مفتوح و فعالین زندانی صنفی و سیاسی شدند.

زندانیان سیاسی در بیانیه خود با اعتراض به تداوم محکومیت‌ها و برخوردهای غیر قانونی امنیتی و قضایی اخیر نسبت به فعالان سیاسی، مدنی، صنفی، روزنامه‌نگاران، اصحاب رسانه و روشنفکران، عواقب سوء اخلاقی، حقوقی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این برخوردها را به عاملان آن گوشزد کرده‌اند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: آیا میراث انقلاب اسلامی ما، چنین فضایی بود که در آن جوانانمان را تحویل زندان دهیم و سرمایه انقلاب را از آنان بگیریم و به آنان نشان دهیم که دایره تحمل ما و تعریف ما از امنیت ملی چقدر بسته و محدود است و منافع و عقاید خودمان را شامیل می‌شود و لاغیر؟

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

چندی پیش فعالین زندانی تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران در بیانیه‌ای ضمن اعلام مشکلات و موانع پیش روی تحقق حقوق صنفی این اقشار در کشور خواستار خارج ساختن اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی» از پرونده‌های فعالان سیاسی، صنفی و مدنی شدند.

ما جمعی از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین نیز ضمن اعلام حمایت خود از خواسته‌های بحق صنفی و حقوقی زندانیان معلم و کارگر که اینک در اعتصاب غذا به سر می‌برند به‌طور مشخص؛ خارج ساختن اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» و دیگر اتهامات امنیتی از پرونده‌های مفتوح و فعالین زندانی صنفی و سیاسی، به جد درباره تداوم محکومیت‌ها و برخوردهای غیر قانونی امنیتی و قضایی اخیر نسبت به فعالان سیاسی، مدنی، صنفی، روزنامه‌نگاران، اصحاب رسانه و رونشنفکران، معترضیم و به‌ویژه نسبت به مخاطرات و آسیب‌های ناشی از فراگیری و اغلب نادرست انتساب این اتهام به فعالان سیاسی و اجتماعی هشدار می‌دهیم و عواقب سوء اخلاقی، حقوقی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این برخوردها را به عاملان آن گوشزد می‌کنیم.

آنچه ما را به نگارش این بیانیه و اعتراض به تداوم انتساب اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت و داخلی و خارجی» از جانب نهادهای امنیتی و قضایی کشور واداشته است، تذکر توجهات و ملاحظات مبتنی بر دفاع از آموزه‌های اسلامی، مبانی قانون اساسی، میراث انقلاب اسلامی و منافع ملی و امنیت ملی کشورمان است که با این اِعمال نظراتِ مخالفِ‌ روح دین و قانون، خود بزرگترین مصداق اقدام علیه امنیت ملی و بلکه تضعیف و تقلیل آن به تسویه‌حساب‌های جناحی و حزبی و حذف فصل «حقوق ملت» قانون اساسی که بر تمامی حقوق ملی به نحوی آشکار و بی‌مسامحه تأکید می‌ورزد است.

آیا رواست در کشوری که به آیین اخلاقی و عقلانی اسلام و رحمانیت و لطف خدای قادر رحیم مفتخر است و خود را بر مدار سنت مدارا و تساهل پیامبر خدا معرفی کرده است و وامدار صبر و تدبیر و عدالت علی‌بن‌ابی‌طالب است، دایره تحمل مخالفت‌ها و ابراز نظریات چندان تنگ شود که از خیل عظیم سرمایه انسانی کشور و جوانان مشتاق دین و میهن در جهت تولید انرژی و علم و سرمایه و خلاقیت در ایران اسلامی به سهولت و به این میزان کاسته شود و هر جوان مملکت به این اتهام واهی روانه زندان گردد و بهترین سال‌های زندگی خود را که باید صرف کار و تلاش و ساختن کشورش و مشارکت در تعیین سرنوشت آن کند، به ثمن بخس در پس و پشت دیوارهای سرد و ضخیم زندان بگذراند؟

آیا میراث انقلاب اسلامی ما، چنین فضایی بود که در آن جوانانمان را تحویل زندان دهیم و سرمایه انقلاب را از آنان بگیریم و به آنان نشان دهیم که دایره تحمل ما و تعریف ما از امنیت ملی چقدر بسته و محدود است و منافع و عقاید خودمان را شامیل می‌شود و لاغیر؟

آخر چگونه می‌شود مسلمان بود و ایران را دوست داشت و به ثبات و امنیت و منافع کشور اندیشید و آنگاه جوانان کشور را به جرم حمایت از دولت منتخب فعلی، یا پیگیری حقوق صنفی معلمی و کارگری، یا نقد دلسوزانه بر اوضاع مدیریت کشور و یا انتقاد از ناملایمات با منتقدین و آسیب‌دیدگان انتخابات ۸۸، آن هم در دولت پیشین، به اقدام علیه امنیت ملی متهم کرد و بر افرادی که حتی یک روز آشنایی با یکدیگر نداشته‌اند، اتهام «اجتماع و تبانی» بست؟ آخر این اتهام محتاج کمترین شواهد و وجود طرفین تبانی کننده یا دلایل اثبات کننده اقدام علیه امنیت ملی نیست؟ آیا اسیدپاشی به صورت نوامیس وطن که حیثیت و اعتبار بین‌المللی کشور را خدشه‌دار کرد یا حمله به سفارت کشوری در پایتخت ایران اسلامی که تصویری ناامن از میهن‌مان در دنیا به نمایش گذاشت یا حمله به نماینده مجلس در شیراز که می‌توانست بحران‌های جدی برای کشور ایجاد کند از مصادیق تضعیف امنیت ملی و اقدام علیه آن نیست که با برخورد وارونه و یک بام و دو هوا با معترضان به این اَعمال روبه‌رو می‌شویم و جوانان وطن را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» روان حبس می‌کنیم؟

کجاست عدالتی که بنا بود بر حق استوار شود و اِعمال آن جز راستی و یگانگی عدم تبعیض نباشد؟ وای بر ما و این راهی که گشوده‌ایم. به باور ما حفظ امنیت ملی در گرو گسترش مشارکت ملی است و ارتقاء امنیت ملی را، افزایش آزادی‌های سیاسی و اجتماعی مصرح در قانون اساسی تضمین می‌کند. حفظ منافع ملی در گرو حفظ آرامش و حرمت نیروی انسانی کشور و تشویق و تحریض جوانان کشور به مشارکت در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی نیست و هر چه سهم مردم را در تعیین سرنوشت خود بالا ببریم، بقا و تداوم تمامیت کشور و افزایش ضریب امنیت ملی و منافع ملی را موجب شده‌ایم. هیچ تخلفی بالاتر از نقض قانون اساسی و تضییع حقوق ملت با تفسیری خلاف روح قانون اساسی و در جهت تضعیف امنیت ملی و منافع ملی در کشور نیست.

اینجاست که پرسش از اینگونه بی‌محابا وارد آوردن اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» آن هم با اجتماع و تبانی بر فردفرد جوانان مشتاق و مسئول کشور که یا در حوزه دفاع از حقوق بشر دغدغه دارند و یا در حوزه‌های مدنی و صنفی فعالند یا در دانشگاه و مدارس به تدریس مشغولند و یا در روزنامه‌ها و جراید و رسانه‌های مجازی به فعالیت می‌پردازند و نقد و اعتراض‌شان را در قالب قانون بیان می‌دارند، ذهن ما را به خود مشغول می‌کند و عواطف ما را ـ که به انقلاب و اسلام و کشورمان عشق می‌ورزیم و طالب تعالی و توسعه میهن و سربلندی و فخر آن هستیم ـ به درد می‌آورد که این همه دشمنی انگیختن و مردمی را با دولت و کشور، بیگانه و مخالف ساختن و اینهمه ناشکیبایی و کم‌تحملی در پذیرش سخنان و اَعمال جوانان وطن به نفع کیست و دقیقاً کدامین دشمنی است که از اینهمه سوءظن پراکنی و دشمن‌سازی و بدبینی‌افکنی و متهم کردن جوانان ملتی سود می‌برد؟

ما باور داریم که آنکه هرگزش سودی در این کردا نیست، مُلک و میهمن و دین و آیین ماست که جانش و ریشه‌اش و تعالی‌اش در گرو دوستی‌ها و مهرهاست، نه دشمنی‌ها و تفرقه‌ها و دوگانگی‌ها.

در پایان بار دیگر ضمن اعلام حمایت از خواسته‌های برحق دوستان صنفی‌مان، بر تلاش مجدانه و پیگیرانه تمامی دلسوزان کشور در نهادهای قضایی، امنیتی، سیاسی و مدنی در جهت جلوگیری از وارد آوردن اتهام نابجا و غیر حقوقی و غیر قانوی «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی» به فعالان سیاسی، مدنی، صنفی و روزنامه‌نگاران تأکید می‌کنیم و خواستار خارج ساختن این اتهام بی‌اساس از پرونده زندانیان سیاسی حال حاضر هستیم.

باشد تا با اتخاذ رویکردی بجا و تمهیدی میهن‌دوستانه و عقلانی، جلوی اینهمه خسارت به جوانان کشور که سرمایه‌های اصلی این مرز و بوم‌اند گرفته شود و با سعه‌صدر و قانون‌گرایی و تدبیر و آینده‌نگری، منافع ملی و امنیت ملی ما قربانی کینه‌توزی‌های سلیقه‌ای و تنگ‌نظری‌های فراقانونی نگرگرد و مجرمان واقعی «اقدام علیه امنیت ملی» به دست قانون سپرده شوند.

جمعی از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد

اولین اثر عالی پیام (هالو) پس از آزادی از زندان رجایی شهر
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

جمعی از زندانیان بند ۸ اوین: پیگیری خواسته‌های صنفی و مدنی، اقدام علیه امنیت ملی نیست

اظهار نگرانی خانواده پریسا رفیعی از وضعیت این دانشجوی زندانی

صدیقه وسمقی بازداشت شد

بی توجهی به وضعیت سلامتی محمد جراحی در زندان تبریز

اعدام یک زندانی در ارومیه/ زندانی دیگر با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت

محمدامین عبداللهی؛ بیش از یک ماه در قرنطینه زندان بیرجند

با تاخیری طولانی سرانجام آتنا دائمی مورد عمل جراحی قرار گرفت

فراخوان امضای نامه به رئیس‌جمهور برای آزادی معلمان زندانی

درخواست رسول حردانی از برادرش خالد برای شکستن اعتصاب غذا

محمد ثلاث به سه بار قصاص محکوم شد
آخرین نظرات

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی

واقعا باعث بسی تاسف است

خب حالا که معلوم شده رژیم جمهوری اسلامی چه ماهیتی دارد ...