Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: به نظر تعداد بازدید:   38121 زمان ثبت:   14:57:29 1395-03-01
چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید
به گزارش بازداشت به نقل از به نظر رویا ، دختر سهراب حبیبی ، عضو محفل همدان که در خرداد ماه سال ۱۳۶۰ در زندان این شهر به همراه ۶ عضو دیگر٬ زیر شکنجه جان خود را از دست داد٬ در نامه‌ای خطاب به محمدجواد لاریجانی٬ رییس ستاد حقوق‌بشر قوه قضاییه به شرح واقعه‌ی کشته شدن پدرش پرداخته و نسبت به عدم تایید دانشجویان بهایی برای تحصیل در دانشگاه اعتراض کرده است.
وی با اشاره به سخنان لاریجانی مبنی بر عدم برخورد جمهوری اسلامی با شهروندان به دلیل بهایی بودن٬ تاکید کرد که «آن‌چه شما فرمودید فقط مختص کتاب قانون است».
متن کامل این نامه را در زیر می خوانید :

جناب آقای محمد جواد لاریجانی رییس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه
با عرض سلام و پوزش از این‌که بدون مقدمه اصل مطلب را بیان می‌کنم. چندی پیش در مورد حقوق شهروندی مطالبی فرمودید: «مسوولان هیچ‌گاه به صرف بهایی بودن با پیروان این آیین برخورد نکرده اند، چرا که طبق قانون اساسی معتقدند هر شهروند ایرانی ازحقوقی برخوردار است و نمی‌توان او را از حقوق مصرح در قانون اساسی منع کرد».
متاسفانه آن‌چه شما فرمودید فقط مختص کتاب قانون است و بس اما در عمل ذره‌ایی از این حقوق اعمال نشده و نمی‌شود. فقط جهت یادآوری عرض می‌شود که عدم تفتیش عقاید، حق زندگی، آزادی بیان، حق امنیت و… از جمله حقوق اولیه و ضروری‌ای‌ست که از خانواده من و پدرم دریغ کردید».
نمی‌دانم شما سال ۱۳۶۰ را به خاطر دارید؟ در آن سال پدر من به همراه چند تن از دوستانش که نمایندگان جامعه بهایی در همدان بودند، به جرم بهایی بودن و اداره امور بهاییان دستگیر و زندانی شدند. بعد از بازجویی‌های مکرر، قاضی دادگاه (آقای اعلمی) در آخرین جلسه دادگاه اظهار کرد که پرونده‌ی آن‌ها را بررسی کرده و آنان بی‌گناه هستند و تا چند روز آینده آزاد خواهند شد. در آن زمان همه ما از عدالت و انصاف قاضی و روسای دادگاه خوشحال بودیم اما نه تنها آزادی در کار نبود بلکه بعد از چندین‌بار اعدام نمایشی درتاریخ ۱۳۶۰.۳.۲۳ هر هفت نفر زیر شکنجه‌های سبعانه و بدون تیر خلاص جان دادند.
آقای لاریجانی هر چند اصل مدارک که اجساد تکه‌تکه شده آنان بود از بین رفته و با این‌که قاضی دادگاه آقای اعلمی که رای بی‌گناهی این هفت نفر را اعلام کرد در قید حیات نیست و هر چند سایر مدارک دادگاه را از بین بردند، امّا بنده به عنوان شاهدی زنده ناظر صحنه‌هایی دل‌خراش بودم. چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید، گو‌ش‌های من صدای مردمی را که می‌گفتند پاهای دکتر وفایی را رشته‌رشته کرده‌اند، سینه آقای خزین را پِرِس کرده‌اند٬ شنید. هنوز ناله مردمی را که می‌گفتند این هفت نفر را قصابی کرده‌اند٬ می شنوم. آیا می‌دانستید که شکم یکی از این هفت نفر را پاره کردند و احشاء آن را بیرون ریختند؟ این قسمتی از حقوق شهروندی بود که برای این هفت نفر قائل شدند اما داستان به این‌جا ختم نمی‌شود. آیا می‌دانستید که اجساد این هفت نفر بهایی را به جای این‌که در سردخانه قرار دهند، در پیاده‌رو مقابل بیمارستان امام خمینی همدان ریختند تا مورد اهانت و توهین مردم قرار بگیرند؟
این هم یکی دیگر از حقوقی است که شما اشاره کردید و باز هم آیا می‌دانستید که بعد از چند ماه که از دفن این هفت نفر گذشت گورستان بهاییان را مصادره و سپس خراب کردند و سنگ قبرها را برای فروش گذاشتند و تمامی اجساد آن گورستان را از بین برده و نابود کردند؟ به نظر شما این گورستان و ساکنان خاموش آن مرتکب چه جرمی شده بودند که باید این‌گونه مورد بی‌حرمتی قرار گیرند و مجازات شوند؟
شما در قسمتی دیگر از صحبت‌های خود اشاره کردید: «اگر کسی مدعی محرومیت از تحصیل به صرف بهایی بودن هستند می‌تواند مدارک خود را به ستاد حقوق‌بشر برای پیگیری تحویل دهد». من بعد از اخذ دیپلم چند سال جهت شرکت در کنکور ثبت‌نام کردم و چون دارای ستون مذهب بود و بهایی قید کرده بودم٬ اجازه‌ی ورود ندادند. وقتی برای پیگیری مراجعه کردم به طور شفاهی گفته شد به علت بهایی بودن نمی‌توانید در کنکور شرکت کنید. متاسفانه باقی‌مانده مدارک نیز طی چندین بار حمله به منزل ما در سالهای ۷۷ ، ۸۴ و ۹۰ به همراه سایر کتب مصادره شد.
بدیهی است که با اطمینان خاطر از «مدعیان محرومیت از تحصیل به صرف بهایی بودن» خواستار ارایه مدرک شوید، چون کاملا مطمئن هستید که تمامی مدارک از بین رفته است و حتی تکه کاغذی هم موجود نیست. واقعا صحبت زیرکانه و حساب شده‌ای را مطرح کردید.
جناب لاریجانی هر چند مدارک کاغذی وجود ندارد امّا بنده و چند صد نفر بهایی دیگر به عنوان مدارک زنده در کشور ایران وجود داریم که از ابتدای انقلاب تاکنون از تحصیل در دانشگاه محروم بوده و هستیم.
اکنون با توجه به ارایه مدرک زنده، از آن مقام عالی رتبه تقاضا دارم طبق صحبت خود که فرمودید: «مدارک خود را به ستاد حقوق‌بشر برای پیگیری تحویل دهند»٬ حقوق از دست‌رفته خود و خانواده‌ام که شامل: قطع حقوق پدرم از سال ۱۳۵۹ و اعدام ایشان با توجه به این‌که رای دادگاه مبنی بر بی‌گناهی بود و نیز محرومیت از تحصیل است، سریعا پیگیری و جهت اعاده حقوق پاسخ دهید.
با تشکر رویا حبیبی
تعداد همدردی=120
 نظرات:

من عكسهاى گرفته شده از اجساد شرحه شرحه اين عزيزان را ديدم و خون گريستم روى سينه جناب خزين را با اطو پرس كرده بودند بدن دكتر وفايى را شرحه شرحه كرده بودند دستهاى جناب خاندان شكسته و از جا درامده بود جناب حبيبى و برادرشان با چاقو ويا وسيله برنده و و تيزى پاره بود اين عكسها نشان از ماهيت شكنجه گران داشت كه با چه نفرتى به اين اعمال شنيع دست زده بودند من ديدم و هنوز بعد از سى وأندى سال روحم مريض است. خداوند منتقم قهار است ما بخدا واگذار كرديم چون تعاليم بهايى خون را با خون نمي شويد. چون رسيدن به صلح و اشتى فقط با تربيت و عشق به همنوع و بخشش ميسر ميشود بايد بخدا وا گذاشت چون شاهد اين جنايت فجيع بوسيله ديدن عكسها در كنار سركار خانم ژينوس محمودى بودم كه ان روح پاك هم پس از مدتى با ديگر أعضاء محفل دوم به شهادت رسيدند و با نثار خون پاكشان در راه. ازادى و عشق به خاك مقدس ايران فدا شدند فقط با ديدن اين نامه ياد انروز خونبار و اشكها و واحسرتاه بودم دوباره جلوى چشمم زنده شد ان روز فكر ميكردم اخر دنياست و محشر كبرى

May 21 16 pm31 07:55 PM ·

حضرت بهالله پشت وپناهتان باشد.

May 22 16 am31 02:42 AM ·

المک یبقا مع آل کفر و لایبقامع آل ظلم.خواهر روحانیم من هم از روحا و جسما گریستم.یا بها مددی

May 22 16 pm31 04:07 PM ·

رویا عزیز..من با پدر عزیزت همکار بودم بعد از انتقال بطهران با شهید ژینوس عزیز و شهید شاپور مرکزی عزیز ارتباط نزدیکی هر روزه داشتم روزی تمام عکس های شهدای همدان را باتفاق شاهد بودیم بعداز مشاهده قرار شد به مدینه مقصود ارسال داریم...چه صحنه های دلخراشی و باور نکردنی..آنروز چند ساعتی که باهم بودیم با تاثر بیحد بهدعا ومناجات پرداختیم..باور کنید بعد از ۳۵ سال ان صحنه های رقت آور هنوز میآزارد و سنگینی میکند..امیدوارم دولتمردان کنونی بخود آیند و دست از ظلم و بیعدالتی بردارند و بهاییان را هم وطن صادق خود دانند و مطمن باشند که بهاییان هموطنان رئیوف مهربان صادق و وطنپرستی هستند....بامید ان روز....

May 24 16 pm31 06:44 PM ·

ظلم ظالمان پایدار نیست...

May 25 16 am31 12:56 AM ·

The whole world knows that the Iranian authorities are so frightened and threatened by the spiritual power of the Baha'is that they are using the most obvious lowest form of genocide. History will not forgive them as no one has forgiven the Third Reich.

May 26 16 am31 05:36 AM ·

" Were man to appreciate the greatness of his station and the loftiness of his destiny he would manifest naught save goodly character, pure deeds, and a seemly and praiseworthy conduct." (Bahá’u’lláh)

May 26 16 pm31 01:15 PM ·

من پدرم چندماهی قبلازانقلاب بپیش معبودشرفت ولی همه قربستان زیروکردن ودیگراثری.ازمقبره پدرنیست ونمنیدانیم کجاست که برسرمزاربنشینیم ومن که باپدرخیلی حرف دارم وبامادر مهربانم ولی درتنهایی باآنها درددل کنم روحشان شاد
.

May 31 16 pm31 10:01 PM ·

ومیخواهم ازگردانده این خبرنامه نهایت قدردانی.راکرده باشم وبرایشون ارزوی سلامتی دارم موفق باشید.

May 31 16 pm31 10:08 PM ·

خانم حبیبی عزیزم نگران نباش خداوند قسم یادنموده است که از ظلم اخدی نخواهد گذشت . مطمئن به دار مکافات هستیم من از جمله افرادی هستم که خانه و کاشانه مورد غارت افراد مسلمین خدا شناس و نماز خوان قرار گرفته و محروم از تحصیل و هر نوع امکانات هستم روزی باید جوابگو باشند.به امید آن روز

Jun 05 16 pm30 06:59 PM ·

God has promised not to forgive any tyrant for his evil deeds

Aug 15 16 am31 09:38 AM ·

رویاخانم عزیز دل سوخته غم همه خوانوادهای شهدای عزیز غم ما هم هست گر چه ازامتحان الهی مردود شدیم ولیاقت شهادت را نداشتیم وعقیده داریم که فرمودده اندقسم بجمالم از ظلم احدی نگذرم ولی ما بندگان کم حوصله هستیموپڛ از گذشت سی‌ هشت سال دیگر طاقت شندن ظلمهایی که به بهاییهی عزیز ومظلوممان میشودرا نداریم واز خداوند میخاهیم که هر چه زودتر همه بیگناهان را از دست ظلم وظالم رهایی بخشد

Oct 16 16 am31 02:45 AM ·

Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد
آخرین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

یکی از مدیران تلگرامی با وثیقه، موقت آزاد شد؛ قربانیان کشمکش دولت با سپاه

محکومیت رضا شهابی به ۱۷ ماه حبس

انتقال ٤ شهروند بازداشت شدە بە زندان شنو

توضیح جهانگیر درباره مرخصی زندانیان و واگذاری اوین به شهرداری

محمد ثلاث پس از تحمل شکنجه اعدام شد

بازداشت یکی از مدیران کمپین نە بە تجاوز و آزار جنسی کودکان در قروە

هلیا مشتاق از زندان آزاد شد.

افزایش محکومیت علی مزرعه به ۱۰ سال حبس پس از اعتراض

مدیران دستگیر شده کانال‌‌های تلگرامی فردا محاکمه می‌شوند
آخرین نظرات

از فرزاد شاهی حمایت میکنید که یه زندان و یه شهر از دست عا...

بی مخ جمجمه ات رالاقل باگچ پرکن

وااااای فقط وااااای نمی دونم چی بگم...

00858585858585

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...