Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: ایران وایر تعداد بازدید:   2898 زمان ثبت:   14:32:34 1395-03-02
بیوگرافی شاهین نگاری
به گزارش بازداشت به نقل از ایران وایر شاهین نگاری که به اتهام تدریس به جوانان بهائی در زندان رجایی شهر به سر می برد سالهای گذشته را چنین گذرانده است :

پدر دو فرزند و چهل ماه حبس بی وقفه در جمهوری اسلامی

شاهین نگاری در یک خانواده شش نفره (پدر، مادر و چهار پسر) در شهریور سال ۱۳۴۸ خورشیدی در مشهد به دنیا آمد. او پسر دوم خانواده است و دو برادر کوچک تر او به نام های «شرمین» و «شایان» مثل شاهین از فارغ التحصیلان موسسه آموزش عالی بهائیان هستند و اکنون، برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند.

پس از انقلاب فرهنگی سال های ۵۹ تا ۶۱، به دستور ستاد انقلاب فرهنگی – که در آذر ماه ۱۳۶۳ به شورای انقلاب فرهنگی تغییر نام داد- کلیه اساتید و دانشجویان بهائی از دانشگاه ها و موسسات عالی کشور، پاکسازی و اخراج شدند. فرم های گزینش و ثبت نام در کنکور سراسری تغییر و شرط پذیرش در دانشگاه های کشور، اعتقاد به اسلام یا یکی از سه اقلیت دینی رسمی در قانون اساسی کشور یعنی مسیحی، یهودی و زرتشتی ذکر شد. با این شرط، حضور بهائیان به عنوان دانشجو در همه دانشگاه های ایران منتفی شد. نیاز جوانان بهائی به ادامه تحصیل پس از دوران متوسطه و اصل «علم آموزی» به عنوان یکی از اصول اساسی در آیین بهائی، شورای مدیریتی بهائیان ایران را بر آن داشت تا به کمک اساتید و مدرسین بهائی اخراج شده از دانشگاه ها و مدارس به تدریس علوم دانشگاهی در تعداد محدودی از رشته های تحصیلی – منحصرا- برای جوانان بهائی محروم از تحصیل، اقدام کند. جامعه بهائی ایران در جهت نظم بخشیدن و تشویق جوانان بهائی به ادامه تحصیل، این اقدامات را تحت پوشش نام موسسه آموزش عالی بهائی یا BIHE یا The Baha’i Institute for Higher Education به اجرا درآورد.

در سال های نخستین، کادر آموزشی از مدرسین اخراج شده بهائی تشکیل شده بود ولی پس از چند سال، تعدادی از فارغ التحصیلان موسسه به کادر آموزشی پیوستند. دستگیری مدیران جامعه بهائی، توسعه رشته های تحصیلی و پذیرش فارغ التحصیلان موسسه در دانشگاه های معتبر دنیا عواملی بودند که موجب شد در اول خرداد ماه سال ۱۳۹۰ خورشیدی، منازل تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان موسسه، تفتیش و تنی چند از ایشان، بازداشت و به حکم های سنگین محکوم شوند. شاهین نگاری، یکی از فارغ التحصیلان موسسه آموزش عالی بهائیان است که به اتهام تدریس به جوانان بهائی در حال گذراندن محکومیت در زندان رجایی شهر کرج است.
شاهین نگاری مانند اکثریت جوانان بهائی ایران، پس از اخذ دیپلم متوسطه به دلیل عدم امکان ادامه تحصیل در دانشگاه به کارکردن روآورد. او چندین سال در یک کارگاه تراش کاری در مشهد مشغول کار بود تا آنکه برای تحصیل در BIHE به تهران رفت. بسیاری از همکلاسی های شاهین که از استعداد و نمرات او اطلاع داشتند از اینکه او مجبور شده بود به جای ادامه تحصیل در یک کارگاه تراش کاری به عنوان کارگر معمولی به کار مشغول شود، اظهار تاسف و تعجب می کردند. آن طور که خانواده اش اظهار می دارند شاهین همواره مترصد فرصتی بوده تا بتواند ادامه تحصیل بدهد. تا آنکه در اوایل دهه هفتاد خورشیدی به عنوان دانشجو در موسسه آموزش عالی بهائیان، پذیرفته و در سال ۱۳۷۸ در رشته علوم دارویی موفق به اخذ کارشناسی می شود.

شاهین مانند بسیاری از جوانان ساکن ایران، علاقه مند به ادامه تحصیل یا کار در زمینه تخصصی اش در داخل کشور بود اما مدرک کارشناسی شاهین از BIHE دارای هیچ درجه اعتبار و رسمیتی از سوی دولت ایران نبود. او که در این سال ها، همراه با تحصیل در یک کارگاه قالب سازی در تهران هم مشغول کار بود، تصمیم گرفت با جمع آوری پول و اخذ ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیلات و اعتبار بخشیدن به مدرک تحصیلی اش به کشور دیگری سفرکند. در آن سال ها، تعدادی از دانشگاه های کانادا تنی چند از فارغ التحصیلان بهائی را پذیرفته بودند. شاهین پس از چند سال مکاتبه با تعدادی از این دانشگاه ها، بالاخره موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه اتاوا Ottawa در ایالت انتاریو کانادا شد. او در تابستان سال ۱۳۷۸ خورشیدی برابر با 1999 میلادی وارد کانادا شد و تحصیل خود را آغازکرد. شاهین نگاری در سال ۱۳۸۲ برابر با 2003 میلادی با دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته ایمونولوژی و میکروبیولوژی از دانشگاه اتاوا فارغ التحصیل شد و بی درنگ در تابستان همان سال، برای کار به ایران بازگشت.

او پس از ورود به ایران، به عنوان همکار و استاد دانشجویان بهائی در موسسه آموزش عالی بهائیان مشغول به کار شد. او طی سال های ۸۵ تا ۸۷ مدیریت بخش علوم این موسسه را به عهده داشت و تا زمان دستگیری، به تدریس ایمونولوژی و ویروس شناسی به دانشجویان بهائی مشغول بود. او همچنین به استخدام آزمایشگاه مرکزی پاتوبیولوژی تهران درآمد و ضمن کار، به تحقیق و پژوهش در زمینه میکروب شناسی بالینی اشتغال داشت. شاهین نگاری در دوران کار در آزمایشگاه مرکزی به دلیل تحقیقات فراوانش در زمینه میکروب شناسی در کنفرانس های مختلف پزشکی در ایران شرکت کرد و به مبادله یافته های علمی با سایر همکارانش پرداخت. او همچنین در اکثر دانشگاه های ایران، از طرف یک شرکت خارجی کارگاه هایی آموزشی جهت معرفی تکنیک جدید تست سلول های سرطانی در مدت زمان کوتاه، برگزار کرد.

اول خرداد ماه سال ۱۳۹۰ خورشیدی، ماموران وزارت اطلاعات به منازل ده ها شهروند بهایی مرتبط با موسسه آموزش عالی در تهران و شهرستان ها هجوم بردند. در همین روز، ۱۶ نفر از مسئولین، اساتید و دانشجویان موسسه بازداشت شدند؛ شاهین نگاری از جمله بازداشت شدگان بود. او پس از ۴۰ روز حبس انفرادی در هفتم تیر ماه به قید وثیقه آزاد شد. چند ماه بعد از آزادی، شاهین نگاری به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در فرقه ضاله بهائیت و همکاری با دانشگاه بهائی» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه، محاکمه و به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم بدوی در دادگاه تجدیدنظر عینا مورد تایید قرارگرفت. در ۲۴ دی ماه ۹۱ ، ماموران انتظامی به منزل شاهین، مراجعه و نامبرده را جهت اجرای حکم بازداشت کردند. او پس از ۲۴ ساعت بازداشت در زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. هم اکنون، شاهین نگاری به جرم تدریس علم به جوانان محروم از تحصیل بهائی بیش از چهل ماه است که بدون دریافت ساعتی مرخصی در زندان رجایی شهر کرج دوران حبس را می گذراند. شاهین دو فرزند ده و هشت ساله دارد.
تعداد همدردی=7
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد

اولین اثر عالی پیام (هالو) پس از آزادی از زندان رجایی شهر
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

بیوگرافی شاهین نگاری

ابراز نگرانی در مورد وضع سلامتی یک زندانی بهایی در ایران

انتقاد شدید دولت آلمان و سازمان ملل از اعدام‌های اخیر در ایران

اعدام دو زندانی دیگر در میاندوآب

همسر نازنین زاغری می‌گوید محقق نشدن وعده‌ها درباره آزادی همسرش او را سرخورده کرده است

برای اولین بار در ۸ سال اخیر ایران در میان پنج زندان بزرگ روزنامه‌نگاران نیست

سعید رضایی شهروند بهایی: حتی پس از ده سال زندان نتوانستند اتهامات ما را ثابت کنند

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

صدور ۶۷ حکم محکومیت برای دراویش زندانی

اهدا جایزه همبستگی بین‌المللی یک اتحادیه معلمان بریتانیا به اسماعیل عبدی
آخرین نظرات

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی

واقعا باعث بسی تاسف است

خب حالا که معلوم شده رژیم جمهوری اسلامی چه ماهیتی دارد ...

من با سعید در سالهای ۸۰ و ۸۱ در بند ۲۰۹ اوین هم بند و هم س...