Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: ایران وایر تعداد بازدید:   2506 زمان ثبت:   15:11:34 1395-03-03
در بند ۷ زندان اوین چه می گذرد؟
به گزارش بازداشت به نقل از ایران وایر شرایط نامساعد بند هفت سالن ۱۲ زندان اوین بسیاری از زندانیان این بند را زمین گیر و بیمار کرده است. نبود نورکافی آفتاب و کمبود ساعات هواخوری از یک سو و آلودگی آب این زندان، بخشی از مشکلات زندانیان ساکن این بند است؛ جایی که بسیاری از زندانیان عقیدتی و سیاسی بدون توجه به اصل تفکیک زندانیان بر اساس جرایم، در کنار زندانیان عادی روزگار می گذرانند.

۷۰ نفر در بند هفت سالن ١٢ زندان اوین كه همان «قرنطینه» سابق است، با امكانات بسیار ناچیز زندگی می کنند.در این سالن علاوه بر عدم ارایه امكانات ورزشی، بهداشتی، پزشكی و تبعیض های زیادی که از سوی مسئولان زندان به پشتوانه نهادهای امنیتی بر زندانیان امنیتی و سیاسی روا داشته می شود، آلودگی آب نیز مزید بر علت است.

در این بند، آلودگی آب آشامیدنی و حتی آب استحمام به حدی است که اغلب زندانی ها یا دچار دردهای كلیوی شده یا از ناحیه پوست مشكل پیدا کرده اند. تقریبا همه خدمات پزشكی و دارویی به هزینه خود زندانی ها ارائه می شوند و بهداری زندان که زیر نظر سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور است، اقدامی برای درمان بیماران نمی كند. هم اکنون بالغ بر ۱۰ نفر در این بند بیماری شدید مرتبط با آب آلوده دارند كه هیچ توجهی به آن ها و کاری برای درمان‎شان انجام نشده است. «امید كوكبی» از ساکنان همین بند است؛ نابغه جوانی که پس از تحمل درد بسیار در ناحیه کلیه به علت سرطان، کارش به بیمارستان و تخلیه کلیه کشیده شد.

«مرتضی رحیم طائفه»، «جعفر شاكری»، «بهزاد میرزایی»، «مصطفی رحیم بصیری»، «امید شاهمرادی»، «علی اعلایی»، «كمال فروغی»، «غلامرضا حسینی»، «علی گلی پور» و «یعقوب ملكی» از زندانی هایی هستند كه بیش ترین عارضه و بیماری ها را دارند اما با بی توجهی مسئولان زندان، بهداری و قاضی ناظر بر زندان، در شرایط نامناسبی به سر می برند.

وضعیت معلق کاپیتان جنگ

یعقوب ملكی که در زندان اوین به «کاپیتان» مشهور است، از فرماندهان سابق نیروی هوایی ایران است که در طول هشت سال جنگ بین ایران و عراق، در خط مقدم جبهه حضور داشته است. او که با اتهام «همکاری با دول متخاصم و تلاش بی سرانجام برای کودتا» از سال ۱۳۸۹ در زندان به سر می برد، روزهای متوالی تحت فشار و شکنجه شدید برای اعتراف بوده است. این خلبان سابق نیروی هوایی که ۹ ماه در سلول های انفرادی اداره اطلاعات و امنیت ارومیه نگهداری می شده، هم اکنون به علت ضربه های وارده بر سر و آویزان بودن از سقف در طول ساعت های متمادی، در آستانه نابینایی قرار دارد.

غیبت مکرر قاضی صلواتی دردادگاه سعید نوروزی

نهادهای امنیتی و دادگاه انقلاب تلاش می کنند تا مقدمات آزادی «سعید نوروزی»، زندانی امنیتی ساکن زندان اوین را فراهم کنند اما این زندانی بر روشن شدن ابعاد تاریک پرونده اش اصرار می کند. او هم اکنون در بند هفت زندان اوین نگهداری می شود؛ بندی که محل نگهداری زندانیان مالی است اما این روزها به تبعیدگاه زندانیان سیاسی وعقیدتی تبدیل شده است.

سعید نوروزی با اتهام «همکاری با دول متخاصم»، در وضعیت بلاتکلیف در زندان به سر می برد. به نظر می رسد که پرونده ای به علت «سرقت اطلاعات محرمانه اقتصادی از او و بیم انتشاراین اطلاعات» برایش تشکیل شده ولی کماکان به علت عدم حضور قاضی صلواتی در تاریخ تشکیل دادگاه این زندانی امنیتی، بلاتکلیف است.

نوروزی از مشاوران ارشد اقتصادی كشور بوده كه در زمان تصدی پست ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، نسبت به سیاست های اقتصادی دولت او انتقادات زیادی مطرح کرده و هم اکنون پرونده اش با ابهامات بسیاری روبه رو است . او ۹ ماه پیش بازداشت شده و از این مدت، دو ماه را در انفرادی بوده و هفت ماه را بر خلاف اصل تفکیک مجرمان جرایم سیاسی و امنیتی، در بند هفت زندان اوین و در کنار محکومان جرایم عادی گذرانده است.

سنگ اندازی برای درخواست عفو یک زندانی امنیتی

مرتضی رحیم طایفه، سرهنگ بازنشسته نیروی زمینی ارتش و زندانی دیگری است که به اتهام «همکاری با دولت متخاصم» به ۱۰ سال حبس تعزیری محكوم شده است. او هم اکنون بعد از گذشت نیمی از دوران حبس و با توجه به بیماری های حاد جسمی، می تواند مشمول «عفو رهبری» قرار بگیرد و مقدمات آزادی اش فراهم شود .

رحیم طایفه جزو زندانیان بالاتر از ۶۵ سال است که با تایید كمیسیون پزشکی در پزشکی قانونی می توانند به علت بیماری و کهولت سن، برای باقی مانده دوران حبس، مشمول عفو رهبری قرار بگیرند. او را هفته گذشته برای دریافت این تاییدیه به پزشکی قانونی اعزام کردند. طبق آیین نامه سازمان زندان ها، هزینه های جاری کمیسیون پزشکی قانونی بر عهده زندان اوین است اما در زمان اعزامش به بیمارستان، به او گفته اند که کلیه هزینه های مربوطه را شخصا باید پرداخت کند در غیر این صورت، به کلی درخواست عفوش منتفی خواهد شد.

مورد عجیب حمیدرضا زندی فر

حمیدرضا زندی فر، زندانی امنیتی دیگری است که به اتهام «همکاری با دول متخاصم»، به هشت سال زندان محکوم شده و تا کنون شش سال از دوران محکومیتش را سپری کرده است.

او از کارمندان سابق وزارت دفاع بوده که از سوی معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات به اتهام جاسوسی بازداشت و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به همین اتهام، محکوم به تحمل هشت سال حبس است. وی هم اکنون در بند هفت زندان اوین، در کنار زندانیان و محکومان عادی و مجرمان بعضا خطرناک، در حال گذراندن دوران حبس است.

در مورد پرونده این زندانی، حقیقت تلخی آشکار شده که نشانه اشتباه فاحش دستگاه قضا در ایران است. به تازگی مکاتباتی مابین سازمان زندان ها و معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در مورد مرخصی این زندانی رد و بدل شده و بر اساس پاسخی که یکی از معاونت های این وزارت خانه ارسال کرده، مشخص شده كه اتهامات این زندانی اساسا امنیتی نبوده و به معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات مرتبط و او به اشتباه در معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات بازجویی، محاكمه و محكوم شده است.
یکی از منابع نزدیک به این زندانی می گوید او بدون هیچ استناد و ادله مستندی به جاسوسی و همکاری با دول متخاصم محکوم شده و در حال گذراندن حبس است.

اظهار هم‎دردی زندانیان عقیدتی با عبدالفتاح سلطانی

گروهی از زندانیان عقیدتی و کنش گران اجتماعی محبوس در زندان های رجایی شهر و اوین در پی درگذشت مادر «عبدالفتاح سلطانی»، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، در دو پیام تسلیت جداگانه با این وکیل زندانی اظهار هم‎دردی کرده و از زحمات و تلاش های او برای بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران تشکر و قدردانی کرده اند.

اسامی امضا کنندگان این دو نامه که با متن و پیام متفاوتی به بیرون از زندان ارسال شده، در زندان رجایی شهر شامل «سهیل بابادی»، «بهنام ابراهیم زاده»، «علی مشهدی»، «ابراهیم فیروزی»، «محمد ابراهیمی»، «رضا کاهه» و «مهدی عظیمی» است. لیست امضا کنندگان این پیام تسلیت در زندان اوین شامل «امیدشاهمرادی»، «غلامرضا حسینی»،«علیرضا گلی پور»، «امیرحسین صیرفی»، «محمد قویدل»، «امید كوكبی»، «مهدی ساجدی فر»، «یعقوب ملكی»، «بابك آسیایی»، «امیرنوذر نوری پور»، «امیدعلی شناس»، «رسول حیدرزاده»، «اصغر پاداشی»، «بهزاد عباسی»، «سهیل عربی»، «سهیل بابادی»، «علی امیرقلی»، «علی شریعتی»، «حمیدرضا یزدانی» و «حمیدرضا درخشنده» است.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

در بند ۷ زندان اوین چه می گذرد؟

فوت یک زندانی در زندان زاهدان

اعدام شش زندانی در زندان مرکزی ارومیه

دلنوشته فرزند مهوش شهریاری ( ثابت ) شهروند بهایی ، یکی از یاران ایران

دلنوشته سعید شیرزاد زندانی سیاسی به داریوش خواننده مردمی

«حسین غلامی آذر» وکیل بند سابق بند ویژه روحانیت اوین، به بیمارستان منتقل شد

برخورد غیرانسانی جمهوری اسلامی با زندانیان بهائی در زندان یزد

قتل مرموز فرشید هکی فعال مدنی و واکنش‌های متفات در شبکه‌های اجتماعی

محمد مقیسه کیست ؟

دادگستری استان گیلان؛ دو اعدام دیگر در رشت
آخرین نظرات

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...