Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: بازداشت تعداد بازدید:   2926 زمان ثبت:   17:16:36 1395-05-06
گزارشی از بازداشت اخیر حشمت الله طبرزدی
به گزارش بازداشت حشمت الله طبرزدی در صفحه شخصی خود نوشت :

گزارشی از بازداشت اخیر.
تقدیم به یاران اگاه و مقاوم.
روز 28 اردیبهشت، ساعت 9.30 از خانه به قصد دیدار با دکتر ملکی خارج شدم. ایشان در تماس تلفنی از من درخواست کرده بود که به دیدنش بروم و وصیت هایی دارد.می دانستم که تلفن کنترل است ،اما دوست نداشتم درخواست این پیر مرد را زمین بگذارم.البته با خودم گوشی یا حتی کارت شناسایی نبردم تا در صورت بازداشت، برادر ها را خوشحال نکرده باشم!؟
به میدان سعادت اباد رسیدم که محاصره ام کردند.برای این که مجبور شوند از زور استفاده کنند، از رفتن به درون اتومبیل انها امتناع کرده و فریاد زدم: مردم من طبرزدی هستم. اینها دزد گرفته اند!؟ زدند و درون اتومبیل انداختند و بردند.در انجا نیز دست به مقاومت زده و ضمن اعتصاب غذا،نه در بازجویی و نه در بازپرسی،یک کلمه ننوشتم.برای این که به این اقدامات غیر قانونی و بازداشت خودسرانه،قوه ی قضاییه ی غیر مستقل،دادگاه انقلاب غیر قانونی و شرایط غیر انسانی بازداشتگاه و...اعتراض دارم.به غیر قانونی بودن عنوان اتهام ،اعتراض دارم. در این مدت 60 شبانه روز، البته به من بسیار سخت گذشت.9 شبانه روز اول که در اعتصاب غذا بودم و به ویژه که از نحوه ی بازداشت عصبانی بوده و این تکرار بازداشت و سلول و چشم بند و...طی 20 سال گذشته به من فشار می اورد. حدود 45 روز ان را با یک داعشی در سلول زندگی گذراندم.در حالی که روز اول درخواست کردم که تنها باشم. بقیه ی 60 شبانه روز را با معتاد و قاچاقچی و البته افرادی که متهم به جعل و رشوه بودند گذراندم و نه تنها باید انها را تحمل می کردم که ناگزیر بودم غم شبانه روزی انها را بخورم و سنگ صبور انها نیز باشم و بار انها را نیز تحمل کنم.
در جدالی که روز دوم با بازپرس امنیتی شعبه دوم مقدسی به نام ثارالهی-معمم- داشتم، به او گفتم که همه ی کار هایتان غیر قانونی و سلب حقوق شهروندی است. به او اعتراض داشتم که ما انقلاب نکردیم که دوباره بساط سرکوب حاکم شود و حتی قانون اساسی موجود، ازادی بیان، میتینگ، تشکل، انتخابات و ازادی عقیده را پذیرفته و شما با این اقدامات پا روی قانون و وجدان و اخلاق گذاشته اید.اما کو گوش شنوا!؟
او نیز پرونده ای را که اطلاعات برایم ساخته بود می خواند.
موارد اتهامی ام بسیار زیاد بود. اب خورده بودم، از سوی اطلاعات برایم پرونده شده بود. از جمله این که:
با حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه و منطقه مخالفت کردم.
متهم به براندازی نظام شده بودم.زیرا در بیانیه ای مردم را برای بر افکندن استبداد دینی حاکم دعوت کردم!؟
به دلیل محکوم نمودن حمله به کمپ لیبرتی، به تبلیغ علیه نظام متهم شده بودم!؟
به دلیل تاسیس همبستگی و عضویت در لگام، به تبانی محکوم شده بودم!
به دلیل اظهار نظر در مورد برجام و اعلام این که سپاه و خامنه ای اجازه ی موفقیت برجام را نمی دهند، متهم به تبلیغ علیه نظام شده بودم!
خلاصه این که هر اظهار نظری طی 10 ماه ازادی از زندان،به یک اتهام جدید علیه من تبدیل شده بود.
در صحبت با بازجو نیز ،به من گفته شد که زندان یا سکوت!این نتیجه ی حرف انها بود. به من می گفتند، نمی خواهیم اجازه دهیم دوباره 88 تکرار شود. پیشگیری می کنیم. به من گفتند که تو قدرت رهبری و جریان سازی داری.اجازه نخواهیم داد ،دوباره تشکیلات بزنی و افراد را جمع کنی. تاکید داشتند؛از دیدگاه ما فرقی ندارد رییس جمهور احمدی نژاد باشد یا روحانی.ما فقط رهبر را می شناسیم و نظام را محافظت می کنیم. تاکید داشتند،برای ما به ویژه در شرایط کنونی که خطر داعش هست، فقط حفظ نظام اهمیت دارد.تو مخیری که در زندان بمانی یا در بیرون باشی اما هیچ فعالیتی نداشته باشی.حتی تاکید داشتند ؛ما نمی گوییم کار تو غیر قانونی است،بلکه ما نمی خواهیم به تو اجازه دهیم مخالفین را متشکل کنی.
جالب این است که خیلی صریح و البته محترمانه ،حرف میزدن.تاکید داشتند که برای تو اشد مجازات را درخواست کرده ایم و مخیری که در زندان بمانی یا بیرون باشی و سکوت کنی.در مورد همبستگی بسیار حساسیت نشان می دادند بازداشت کورش زعیم و بازجویی 8 ساعته ی عیسی خان حاتمی و اخذ تعهد برای عدم فعال کردن همبستگی و وادر کردن من به سکوت در استانه ی انتخابات ریاست جمهوری 96،گویای همه چیز است.انها به حاتمی در بازجویی گفته بودند که شرکت همبستگی در انتخابات مجلس،موجب گردید تا رهبر حرف خود را پس بگیرد و به زعم انها این جرم سنگینی است!؟از دیدگاه انها طرح ،حق انتخاب ازاد، از سوی همبستگی، یک گناه نابخشودنی است!
دادگاه 26 انقلاب نیز مامور رسیدگی به پرونده ام با دو اتهام تبانی و تبلیغ شد که جمعا 6 سال حبس برایم مقدر کرده اند.البته می دانم که پس از 6 سال و به محض ازادی، 6 سال بعدی را تعیین خواهند کرد.اگر چه موقتا با وثیقه ی 200 میلیونی ازادم اما متن کیفر خواست گویای همه چیز است. در واقع پرونده ام از زمان زندانی بودن در رجایی شهر در سال 94 و با تاسیس کمپین حقوق بشر یا ،،تلاش،، شروع می شود و تاسیس همبستگی، ایجاد کمپین ،،حق انتخاب ازاد،، و ،،کمپین معیشت،، را در بر می گیرد و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه ها و انتشار پیام ها را در بر می گیرد.
نتیجه ی سخن این که:نه از زندان ترسی دارم و نه از مردن و نه قصد خروج از کشور را دارم. اگر چه حمایت جدی از سوی هیچ گروه یا جریانی طی 23 سال گذشته ندیده ام اما همواره صادقانه حرف خودم را با مردم زده ام.همین که پایداری و صداقت مبارزاتی خودم و خانواده ام برای دوست و دشمن اثبات شده و بازجو ها و زندانبان ها همواره به ان اعتراف می کنند، برایم کافی است.بیش از دو دهه است که خودم و خانواده ام،در عمل انچه باید ببینند،دیده ایم و حرفی که میزنم شعار نیست. اما اینک ترجیح می دهم بیرون از زندان بمانم. البته اگر اقدامی تحریک امیز از سوی دستگاه صورت بگیرد،تاکتیک خود را تغییر میدهم.اما فعلا تا تشکیل دادگاه بنا را بر سکوت می گذارم و به این تاکتیک وفادار هستم.به ویژه که مردم از من خواسته اند که بیرون از زندان باشم، بهتر است تا بقیه ی عمر را در زندان بمانم.البته رژیم نیز به خوبی می داند که زندانی کردن من،برایش هزینه ی کمی ندارد.بنابراین است که چنین توازنی از سوی دو طرف برقرار شده است. اگر وعده ی ازادی من در روز نهم اعتصاب غذا را نداده بودند،هر گز اعتصابم را نمی شکستم و هر زمان دیگری که به زندان برگردانند،همان اش است و همان کاسه و انها بهتر از هر کس با روحیات من اشنا هستند.
من از این دوره به ایستادگی -مقاومت- تعبیر کرده ام.واقعیت این است که طی بیش از دو دهه است که با همه ی توان برای دموکراسی سکولار،ازادی و عدالت،مبارزه کرده ایم و این راه از سوی گروههای گوناگون اجتماعی با قوت ادامه دارد و نهادینه شده است.اما اینک رژیم نشان داده است که بسیار کم تحمل تر شده است.ما ترجیح می دهیم به همین مبارزه ی صلح جویانه که مورد تایید اعلامیه ی جهانی حقوق بشر است ادامه دهیم و می دهیم، اما این کم تحملی بیش از حد رژیم در برابر دموکراسی خواهان صلح طلب، ممکن است موجب شود گروههایی که توان مبارزات به روش های دیگر را دارند، تحریک به فعالیت شوند.مسئولیت ان بر گردن سرکوبگرانی است که با مبارزات مدنی بی رحمانه برخورد کرده و می کنند.
من بسیار مایلم،همه ی نیروهایی که شیفته ی ازادی،دموکراسی سکولار،عدالت و رفاه و امنیت هستند با هم باشند.مایلم و ارزومندم بار دیگر ان حس ازادیخواهی و عدالت طلبی که روزی در سال 56 در بین مردم ما غلیان کرد،بار دیگر به حرکت در اید و همه ی ازادیخواهان متحد و یک صدا شوند.باید همدل بود و امیدوار.همه ی ما رویایی داریم،رویای ازادی.پس با هم باشیم. می دانم هزاران انسان از ان زمان تا کنون مبارزه کرده و هر یک به گونه ای قربانی شده اند. می دانم راهی جز اتحاد همه ی ازادیخواهان وجود ندارد.
اگر چه اینک غل و زنجیر های زیادی بر دست و پایم زده اند تا نتوانم حرکت کنم اما همواره عاشق ازادی و در خدمت ازادیخواهان هستم.
حشمت اله طبرزدی-دبیر کل جبهه ی دموکراتیک ایران و سخنگوی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران.
6/امرداد/1385 خورشیدی.
تعداد همدردی=4
 نظرات:

مردم کوفه و بی وفایی هایشان با امام حسین و یارانش دیگر جزو خاطرات محسوب میشود مگر ملت کثیف و سودجو وعافیت طلب این خطه خائن خیز چیزی از بی وجدانی ، بیشرفی ، ترسویی ، بزدلی ، مجیز گویی ، دورویی ، نفاق ، راحت طلبی ، خنجر از پشت زنی و ... کم گذاشته اند ؟

Jul 27 16 pm31 05:50 PM ·

Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد
آخرین بازدید

گزارشی از بازداشت اخیر حشمت الله طبرزدی

فتوای حق بده؛ دل‌نوشته زندانی سیاسی شاهین اقدامی در رابطه با حاشیه‌های دیدار فائزه رفسنجانی و هم‌بندی سابق بهاییش فریبا کمال آبادی

گلرخ ایرایی و سعید اقبالی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند

پیام زندانی سیاسی سعید شیرزاد به جعفر عظیم زاده زندانی سیاسی و فعال کارگری

بهنام ابراهیم زاده به بیمارستان منتقل شد

سروده ای از خالد حردانی برای نرگس محمدی و یادی از فرزندان این زن شجاع

نامه بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر در خصوص ممانعت رئیس زندان از ملاقات او با هیئت بازرسی

نامه ی بهنام ابراهیم زاده به مناسبت ٢٥ خرداد سالروز تولد فرزندش نیما

نامه بهاره هدایت به همسرش: هفت سال است جدایمان کرده‌اند، آرزوهایم یخ زد

پیام زندانی نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی به مسیحیان ایران
آخرین نظرات

وااااای فقط وااااای نمی دونم چی بگم...

00858585858585

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...