Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: DW تعداد بازدید:   1826 زمان ثبت:   23:18:44 1395-08-30
اعتصاب غذا در اوین و کرج؛ وضعیت نگران‌کننده زندانیان سیاسی
به گزارش گلد نیوز به نقل از دویچه وله سازمان‌های حقوق بشری از وضعیت جسمانی وخیم تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی پس از اعتصاب غذای آنان خبر می‌دهند. از وضعیت برخی از این زندانیان هیچ خبری در دست نیست.
تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های اوین و "ندامتگاه مرکزی کرج" بین ۵ روز تا بیش از یک ماه است که در اعتصاب غذا به سر می‌برند.
وحید صیادی نصیری ۳۶ روز، آرش صادقی ۲۸ روز، مهدی و حسین رجبیان ۲۴ روز، علی شریعتی (طبق آخرین خبرها در بیمارستان) ۲۱ روز و امیر (علی) امیرقلی ۵ روز است که در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می‌برند.
همچنین مرتضی مرادپور ۲۷ مین روز اعتصاب غذای خود را در "ندامتگاه مرکزی کرج" می‌گذراند.
گفته می‌شود که رسول رضوی، فعال آذربایجانی زندانی در زندان کرج که بیش از ۴۰ روز در اعتصاب غذا بود، در پی خواهش خانواده و فعالان مدنی و با قول مساعد مسئولان قضایی برای رسیدگی به مطالباتش، به اعتصاب غذای خود پایان داده است.
بی‌خبری مطلق از بنیانگذار "عرفان حلقه"
در این میان از وضعیت محمد علی طاهری، از دیگر زندانیان عقیدتی و بنیانگذار "عرفان حلقه" که او هم طبق آخرین خبرها در اعتصاب غذا به سر می‌برد، هیچ اطلاعی در دست نیست.
کمپین بین‌المللی حقوق بشر در آخرین گزارش خود، با استناد به سخنان خواهر آقای طاهری، اعلام کرده بود که مکان نگهداری بنیانگذار "عرفان حلقه" نامشخص است. از ۲۵ مهرماه که این زندانی عقیدتی در پی دست زدن به اعتصاب غذا به اغما رفته بود، اطلاعی از وضعیت او منتشر نشده است.
به گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید صیادی نصیری که به اتهام "توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام" در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس محکوم شده است، در اعتراض به ۱۳ ماه بلاتکلیفی پرونده‌اش از تاریخ ۲۵ مهرماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد. این زندانی سیاسی با وجود اعتراض به حکم اولیه، هنوز هم هیچ حکمی از دادگاه تجدیدنظر دریافت نکرده است.
پانزده کیلو کاهش وزن
به گزارش خبرگزاری هرانا، صیادی نصیری از چند روز پیش "به طور تنبیهی" از بند هشت به بند چهار زندان اوین منتقل شده است. بنا به این گزارش، این زندانی سیاسی تاکنون چندین بار به دلیل وخامت حالش به بهداری منتقل شده، اما از تزریق سرم امتناع کرده و مجموعا ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن پیدا کرده است.
آرش صادقی، فعال مدنی، زندانی سیاسی دیگری است که از سوم آبان‌ماه در اعتراض به بازداشت همسرش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، در اوین دست به اعتصاب غذا زده است. همسر آقای صادقی جهت تحمل محکومیت ۶ سال حبس بازداشت شده بود.
کمپین بین‌المللی حقوق بشر مدتی پیش گزارش داده بود که آرش صادقی طی این مدت از ملاقات با همسر زندانی‌اش محروم بوده و مسئولان زندان اوین اعلام کرده‌اند تا زمانی که او به اعتصاب غذای خود پایان ندهد، اجازه ملاقات با همسرش را نخواهد داشت.
به گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر، این زندانی سیاسی به خاطر پایین بودن فشار خون دچار بیهوشی شده و در بهداری اوین زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفته است.
طبق این گزارش، پزشکان بهداری برای آرش صادقی اعزام به بیمارستان را توصیه کرده‌اند، اما او شرط اعزام خود را "عدم تزریق سرم و نپوشیدن لباس زندان به‌همراه دستبند و پابند" اعلام کرده است.
آقای صادقی در دادگاه انقلاب به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، توهین به رهبری، تشکیل گروه‌های غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام" به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.
"محرومیت" از آب آشامیدنی
مرتضی مرادپور، دیگر زندانی سیاسی که در "ندامتگاه مرکزی کرج" نگهداری می‌شود، پس از ۲۷ روز اعتصاب غذا دچار "ناراحتی قلبی" شده است. آقای مرادپور به بستگان خود گفته است که حتی از "امکان استحمام" و دسترسی آسان به آب آشامیدنی محروم است. او از روز ۴ آبان‌ماه در اعتراض به "عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش" دست به اعتصاب غذا زده است.
به گزارش هرانا، این زندانی سیاسی به همراه رسول رضوی، بدون حکم قضایی از زندان تبریز به زندان کرج منتقل شده است. رسول رضوی و مرتضی مرادپور به دلیل فعالیت علیه تبعیض قومی، به ترتیب به ۲ و ۳ سال زندان محکوم شده‌اند.
تهدید به "دوختن دهان" به نشانه اعتراض
وضعیت جسمانی مهدی و حسین رجبیان، دو برادر هنرمند، نیز مساعد نیست. مهدی رجبیان از خونریزی معده رنج می‌برد و حسین رجبیان با "عفونت کلیه چپ" درگیر است. مجموعه فعالان حقوق بشر گزارش می‌دهد، این دو برادر تهدید کرده‌اند، در صورت اعزام نشدن حسین رجبیان به بیمارستان برای مداوا، هر دوی آنها دست به "اعتصاب غذای خشک با دوختن دهان" خواهند زد.
مهدی و حسین رجبیان، بنیان‌گذاران سایت "برگ موزیک" در سال ۱۳۹۲، پس از ساخت فیلم حسین رجبیان که با مجوز ارشاد تهیه شده، اما بدون مجوز پخش شده بود، دستگیر شده بودند. آنان به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی و ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده‌اند.
هفت بار بیهوشی
در این میان علی شریعتی که به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی علیه اسیدپاشی به ۵ سال زندان محکوم شده بود و از ۱۰ آبان در اعتصاب غذا به سر می‌برد، کماکان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد. او هنگام بازداشت گفته بود، به دلیل اینکه به خاطر اعتراض به اسیدپاشی به زندان محکوم شده، دست به اعتصاب غذا خواهد زد و تا زمانی که از این "حکم غیرعادلانه و غیرقانونی" تبرئه نشود، دست از اعتصاب برنمی‌دارد. این زندانی سیاسی طی روزهای گذشته به بیمارستان طالقانی منتقل شد و هنوز بستری است.
علی شریعتی چند روز پیش در پاسخ به خواست‌فعالان مدنی، به ۸ روز اعتصاب غذای خشک خود پایان داد و آن را به اعتصاب تر تبدیل کرد. به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی در یادداشت کوتاهی اعلام کرد که "تا رسیدن به مطالبات مطروحه خود و نقض حکم ناعادلانه" به اعتصاب غذای تر ادامه خواهد داد تا حسن نیت خود را به مسئولان قضایی نشان داده باشد. او حتی وصیت‌نامه خود را نیز منتشر کرد.
به گزارش کلمه در روز ۲۵ آبان، او نوشت: «... مرگ را بسیار نزدیک می‌بینم. هفت بار بیهوش شده و ایستاده سقوط کردم. یک بار ایست تنفسی داشتم. اینها همه کافی‌ست تا انسان عاقل بداند که مرگ نزدیک‌تر از همیشه است. در زندگی آموخته‌ام آنچه ارزش جنگیدن تا پای جان را دارد شرف و آزادگی است».
"عدم امنیت جانی"
زندانی سیاسی دیگری که از روز ۲۶ آبان‌ماه به اعتصاب‌کنندگان پیوسته امیر (علی) امیرقلی است. آقای امیرقلی دلیل اعتصاب غذای خود را "عدم امنیت جانی، عدم رسیدگی مسئولین به درگیری و ضرب‌وشتم وی، عدم رسیدگی پزشکی بر جراحات وارد شده، عدم تفکیک جرائم زندانیان و عدم رسیدگی به وضعیت زندانیان در اعتصاب" اعلام کرده است.
خبرگزاری هرانا به نقل از یک منبع نزدیک به خود و با اشاره به مضروب شدن صورت آقای امیرقلی در پی یک درگیری در زندان، نوشته است: «گونه اش را بخیه نکردند و حتی باند هم در اختیارش نگذاشتند. با وجود اینکه فیلم درگیری را از دوربین چک کردند، اما زندانی خاطی تنبیه نشده و به شکایت امیر هم رسیدگی نشده است».
امیر امیرقلی، فعال دانشجویی سابق و زندانی سیاسی بند هشت اوین، در دی‌ماه ۱۳۹۴ به اتهام "توهین به مقدسات، توهین به رهبری، اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات و تبلیغ علیه نظام" از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۹ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم بدوی که سپس در دادگاه تجدیدنظر به ۸ سال کاهش یافته، "تجمیع شده" و پنج سال آن اجرا خواهد شد.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

اعتصاب غذا در اوین و کرج؛ وضعیت نگران‌کننده زندانیان سیاسی

اطلاعات بانه بازاریان اعتصابی را احضار می‌کند

حکم یک سال حبس برای یکی از شاگردان بنیان‌گذار عرفان حلقه

محاصره ساختمان لاستیک دنا و بازداشت تعدادی از طرفداران محمد علی طاهری

بیخبری از وضعیت شهرام‌ پور‌منصوری

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

معاون ستاد حقوق بشر: گزارش‌های منتشر شده در مورد زندان رجایی‌شهر مغرضانه است

ضرب و شتم دو زندانی سیاسی در انفرادی زندان ارومیه

ممانعت از درمان سعید حسین زاده

ادامه ی بازداشت محمدرضا مشیری و چند تن از اعضای خانواده اش در کرمانشاه
آخرین نظرات

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...