Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: انا تعداد بازدید:   1658 زمان ثبت:   22:00:15 1395-10-02
علیزاده طباطبایی: نگران وضعیت جسمی محمد علی طاهری هستم/ ضابطین قضایی موکلم را خطر امنیتی تلقی می‌کنند
به گزارش بازداشت به نقل از انا «محمود علیزاده طباطبایی» وکیل مدافع «محمد علی طاهری» در تازه‌ترین گفتگویش درباره وضعیت حقوقی پرونده این زندانی عقیدتی، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی او گفته: «ضابطین قضایی موکلم را خطر امنیتی تلقی می‌کنند. آنها احساس تکلیف می‌کنند که با آقای طاهری به عنوان یک خطر برای دین و برای جوانان، برخورد کنند.»

این وکیل دادگستری چهارشنبه یکم دی‌ماه ۱۳۹۵ (۲۱ دسامبر ۲۰۱۶)، با ابراز نگرانی از ادامه بی‌خبری از وضعیت «محمد علی طاهری» و ضمن انتقاد از “بی‌تدبیری” مسوولان امنیتی و قضایی گفته: «ما از هفته پیش که به دادگاه آمدند و قرار شد که هفته بعد، یعنی شنبه گذشته به دادگاه بیایند؛ دیگر هیچ تماس و ارتباطی با ایشان نداشته‌ایم و هفته پیش که ایشان را به دادگاه نیاوردند و این هفته هم دادگاه تشکیل نشد، و هفته‌ی آینده هم تشکیل نمی‌شود. به همین جهت من نگران وضعیت جسمی ایشان هستم؛ چون هیچ تماسی هم نه با ما و نه با خانواده‌اش نداشته است. و این بی‌تدبیری‌ها ممکن است لطمه بزرگی بزند.»

او در همین رابطه روز گذشته نیز گفته بود: «بهتر است مسئولان قضایی نسبت به وضعیت جسمانی موکلم حساس باشند تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاید.»

«محمود علیزاده طباطبایی» درباره تاریخ برگزاری دادرسی مجدد برای موکلش گفته: «امروز مجددا همکارمان مراجعه کرده بود که ببیند آیا روز شنبه دادگاه هست یا نه، گفتند نه، هفته آینده نیست برای هفته بعد دادگاه برگزار می‌کنیم.»

او دلیل درباره ممانعت از صدور اجازه ملاقات توسط بازپرس پرونده گفته: «اجازه ندادند. ما مراجعه کردیم یک مقدار به خاطر مصاحبه‌هایی که من داشتم، بازپرس به شدت معترض بودند. می‌گوید آقای طباطبایی با این مصاحبه‌هایش مردم را به خیابان‌ها می‌کشاند. من گفتم از اول توصیه‌ام این بوده که این اقدامات باعث امنیتی شدن این پرونده می‌شود، این خلاف نظر ما و خلاف نظر آقای طاهری است. ولی بازپرس معترض بوده که این مصاحبه‌های طباطبایی باعث می‌شود که یک عده به خیابان بیایند و ما را با مشکل مواجه کنند. به همین دلیل اجازه ملاقات به ما ندادند.»

وکیل مدافع «محمد علی طاهری» با تاکید بر “تبرئه و منع تعقیب” موکلش از تمامی اتهام‌های انتسابی، از جلوگیری ضابطین قضایی از برپایی جلسه دادرسی مجدد به پرونده بنیان‌گذار عرفان حلقه خبر داد و گفت: «از همه اتهامات ایشان یا تبرئه شده‌ یا منع تعقیب خورده‌ است. اتهام جدیدی هم در دادگاه نمی‌توانند بزنند. این است که بیاید دادگاه تبرئه می‌شود. به این دلیل دارند مقاومت می‌کنند که به دادگاه بیاورند… یک گروهی هستند، یک تعدادی هستند که ایشان را خطر تلقی می‌کنند. در صورتی که ایشان اصلا موضوعش امنیتی نیست، پرونده‌اش امنیتی نیست و فرقه یا گروهی هم ندارد. یک تعداد علاقه‌مند دارد که علاقه‌مندانش یک سری فعالیت‌هایی می‌کنند، همین باعث شده که یک ذهنیتی ایجاد بشود که ایشان مشکل امنیتی ایجاد می‌کند.»

– آقای علیزاده الان ۸۵ روز از زمانی که آقای طاهری اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند گذشته است، شما از آخرین وضعیت عمومی آقای طاهری اطلاع دارید؟ با توجه به این که شما با خبرگزاری ایلنا صحبت کرده بودید و نسبت به وضعیت جسمی ایشان اعلام نگرانی کرده بودید.

محمود علیزاده طباطبایی: ما از هفته پیش که به دادگاه آمدند و قرار شد که هفته بعد، یعنی شنبه گذشته به دادگاه بیایند؛ دیگر هیچ تماس و ارتباطی با ایشان نداشتیم و هفته پیش که ایشان را به دادگاه نیاوردند و این هفته هم دادگاه تشکیل نشد، و هفته‌ی آینده هم تشکیل نمی‌شود. به همین جهت من به خبرنگار ایلنا گفتم از نظر من، نگران وضعیت جسمی ایشان هستم؛ چون هیچ تماسی هم نه با ما و نه با خانواده‌اش نداشته است. و این بی‌تدبیری‌ها ممکن است لطمه بزرگی بزند.

– آقای علیزاده شما ۲۸ آذرماه به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب مراجعه کردید، دلیل مراجعه شما آیا فقط گرفتن اجازه ملاقات بود؟ در نهایت چه شد؟

محمود علیزاده طباطبایی: ۲۸ آذرماه من مراجعه کردم ببینم آخرین وضعیت پرونده چیست و دادگاه می‌خواهد چکار کند. دادگاه گفت ما وقت رسیدگی تعیین می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که هنوز وقت رسیدگی به ما اعلام نشده است. امروز مجددا همکارمان مراجعه کرده بود که ببیند آیا روز شنبه دادگاه هست یا نه، گفتند نه، هفته آینده نیست برای هفته بعد دادگاه برگزار می‌کنیم.

– آقای علیزاده چرا اجازه ملاقات شما با موکلتان صادر نشده است؟ این مساله برای شما که پیگیری کردید چه شد؟

محمود علیزاده طباطبایی: اجازه ندادند. ما مراجعه کردیم یک مقدار به خاطر مصاحبه‌هایی که من داشتم، بازپرس به شدت معترض بودند. می‌گوید آقای طباطبایی با این مصاحبه‌هایش مردم را به خیابان‌ها می‌کشاند. من گفتم از اول توصیه‌ام این بوده که این اقدامات باعث امنیتی شدن این پرونده می‌شود، این خلاف نظر ما و خلاف نظر آقای طاهری است. ولی بازپرس معترض بوده که این مصاحبه‌های طباطبایی باعث می‌شود که یک عده به خیابان بیایند و ما را با مشکل مواجه کنند. به همین دلیل اجازه ملاقات به ما ندادند.

– آقای علیزاده آیا این یک نوع خلاف قانون نیست؟

محمود علیزاده طباطبایی: ببینید اجازه ملاقات دست بازپرس است. متاسفانه می‌تواند ملاقات بدهد یا ملاقات ندهد. چون آقای طاهری در حدود هشت نُه ماه تا یکسال پیش زندانی بوده‌اند، آن در اختیار بازپرس نبود، دست زندان بود. زندان نمی‌توانست به وکیل ملاقات ندهد. الان چون متهم هستند، بازپرس این اختیار را دارد.

– آقای علیزاده زندانی‌های دیگری را سراغ داریم که تعداد روزهای کم‌تری اعتصاب غذا کرده‌اند و به خواسته‌هایشان مثلا مرخصی از زندان، یا اجازه ملاقات با خانواده موفق شده‌اند؛ چرا آقای طاهری ۸۵ روز اعتصاب غذا می‌کند ولی بازپرس نه با ملاقات شما و نه با ملاقات با خانواده موافقت می‌کند و نه حتی تاریخ دادرسی را مشخص می‌کند؟

محمود علیزاده طباطبایی: ببینید آقای طاهری وضعیت خاصی دارد. دعوای ضابطین با آقای طاهری، یک دعوای عقیدتی است که الان دستگاه قضایی بی‌طرفانه بررسی می‌کند، ولی ضابطینی که بایستی تحت امر دستگاه قضایی، دستورات دستگاه قضایی را انجام دهند، احساس تکلیف می‌کنند که با آقای طاهری به عنوان یک خطر برای دین و برای جوانان، برخورد کنند. مشکل ما ضابطین هستند.

– آیا برای شما در پیگیری‌هایتان مشخص شد که چرا در آخرین جلسه دادرسی اگر به یاد بیاورید از انتقال آقای طاهری به دادگاه ممانعت کردند؟ شما متوجه شدید چه دلیلی وجود داشته که زندان ممانعت کرده است؟ چون گویا آقای احمدزاده قاضی دادگاه به این مساله اعتراض کرده بود.

محمود علیزاده طباطبایی: آقای احمدزاده که نامه نوشته بود و آقای طاهری را خواسته بود و مامورین تمرد کردند و نفرستادند. ایشان را برای دادگاه اعزام نکردند. آقای احمدزاده هم معترض بود. با زندان هم تماس گرفت. به او گفته بودند ماموری که باید ایشان را بیاورد، در ماموریت است. ولی این دلیل قانع‌کننده نبود. زندان موظف است. وقتی قاضی و دادگاه متهم را می‌خواهد، زندان موظف است که اعزام کند. این مشکل را متاسفانه داریم.

– با توجه به نگرانی‌هایی که اعضای خانواده آقای طاهری، شاگردان و هواداران ایشان، و حتی سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر دارند، و نسبت به این موضوع اعتراض کردند؛ آیا امکان دارد تغییراتی صورت بگیرد؟ یعنی حکومت جمهوری اسلامی خودش را ملزم بداند پاسخ‌گو باشد، یا حداقل تغییر رفتاری نسبت به وضعیت پرونده آقای محمد علی طاهری داشته باشد؟

محمود علیزاده طباطبایی: ببینید من با شناختی که از دستگاه‌های امنیتی و دستگاه قضایی دارم، این فشارهای بین‌المللی و فشارهای حقوق بشر، در روند پرونده هیچ تاثیر مثبتی ندارد. تا حالا پرونده‌هایی که داشتیم به همین وضع بوده است. پرونده آقای طاهری در وضعیتی است که الان بیاید دادگاه، نگرانی ضابطین این است که این پرونده به دادگاه بیاید حکم برائت می‌خورد.

ببینید در این پرونده دیوان عالی کشور وقتی رای داده، صراحتا گفته است که ایشان مشمول ماده ۲۸۶ نیست، چون افساد فی الارض موضوع ماده ۲۸۶ سال ۱۳۹۲ تصویب شده است. و ایشان از قبل از سال ۹۰ زندان بوده است. گفته مشمول ماده ۱۸۳ تا ۱۸۸ هم نیست، چون در آنجا محارب و مفسد فی الارض کسی است که فعالیت مسلحانه داشته باشد. بعد گفته است یک: در مورد ساب‌النبی و ارتداد، پرونده مفتوح است. دوم: در مورد وابستگی ایشان به چریک‌های فدایی خلق و این که آیا در عملیات ایشان دخالت داشته‌اند یا نداشته‌اند، پرونده مفتوح است. سوم: اعلام شده که پرونده‌های مفتوح زیادی در سایر دستگاه‌های قضایی دارد و شکاتی دارد که از درمان‌های ایشان آسیب دیده‌اند.

به دادگاه بدوی اعلام کردیم دیوان عالی کشور که این سه مورد را شما بررسی کنید. دادگاه این سه مورد را به دادسرا داد. دادسرا بررسی کرد، جواب داده که از اتهام اجتماع و تبانی با چریک‌های فدایی خلق، ایشان تبرئه می‌شود؛ چون هرگونه رابطه با چریک‌های فدایی خلق را انکار کرده است. ضابطین هم هیچ چیزی نتوانسته‌اند ارائه بدهند. از اتهام ارتداد و ساب‌النبی هم تبرئه می‌شود، به دلیل این که ضابطین هیچ دلیلی ارائه نکرده‌اند و ایشان هم چنین اتهامی را نپذیرفته‌اند. در ارتباط با پرونده‌های متعدد قضائی که ادعا شده، گفتند هیچ پرونده‌ای وجود ندارد. در مورد شکات و کسانی که آسیب دیده‌اند، گفته‌اند چون زمان زیادی گذشته، همه اینها درمان شده‌اند و کسی شکایتی نکرده است. در نتیجه هیچ موضوع پنهانی در پرونده نیست. از همه اتهامات ایشان یا تبرئه شده‌ یا منع تعقیب خورده‌ است. اتهام جدیدی هم در دادگاه نمی‌توانند بزنند. این است که بیاید دادگاه تبرئه می‌شود. به این دلیل دارند مقاومت می‌کنند که به دادگاه بیاورند.

– اگر تبرئه بشود چه اتفاقی می‌افتد؟ آقای طاهری چه خطری برای سیستم امنیتی ایران دارد؟

محمود علیزاده طباطبایی: گفتم یک گروهی هستند، یک تعدادی هستند که ایشان را خطر تلقی می‌کنند. در صورتی که ایشان اصلا موضوعش امنیتی نیست، پرونده‌اش امنیتی نیست و فرقه یا گروهی هم ندارد. یک تعداد علاقه‌مند دارد که علاقه‌مندانش یک سری فعالیت‌هایی می‌کنند، همین باعث شده که یک ذهنیتی ایجاد بشود که ایشان مشکل امنیتی ایجاد می‌کند.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

علیزاده طباطبایی: نگران وضعیت جسمی محمد علی طاهری هستم/ ضابطین قضایی موکلم را خطر امنیتی تلقی می‌کنند

زندانی سیاسی عرب اهوازی مهدی معربی (شاخی) بیش از یک ماه است به دلایل نامعلومی ممنوع الملاقات شده

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان ایران در باره بازداشت محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران (تهران)

وضعیت بد جسمانی دو زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا

آتنا دائمی از زندانیان بهایی می گوید

"بيانيه افشاگرانه و تکان دهنده افشين بايماني در پانزدهمين روز اعتصاب غذا و دلنوشته زيباي دخترش دنيا "

بازرسی های مکرر بند ۴ زندان رجایی‌شهر

صدور احکام اعدام و زندان برای ۴ زندانی در زاهدان

جلوگیری از حضور سهیل عربی در دادسرا

حکم آیت‌الله نکونام تایید شد/ احضار یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه به دادگاه ویژه روحانیت
آخرین نظرات

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی