Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: هرانا تعداد بازدید:   1087 زمان ثبت:   21:49:16 1396-03-18
هفت سال بیماری و بلاتکلیفی؛ گزارشی از آخرین وضعیت محسن و احمد دانش پور مقدم
به گزارش بازداشت به نقل از هرانا محسن و احمد دانش پور مقدم که رابطه پدر و فرزندی با یکدیگر دارند به همراه مطهره بهرامی و ریحانه حاج ابراهیم دباغ همگی اعضای یک خانواده اند که با هادی قائمی، دوست خانوادگی خود در سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از یک ماه به اعدام محکوم شدند. در مدت هفت سالی که محسن و احمد دانش پور مقدم در زندان به سر می برند به مشکلات جدی پزشکی از جمله التهاب روده ای، IBS و کولیت روده ای مبتلا شدند. گفته شده روز شنبه، کمیسیون پزشکی برای این دو زندانی سیاسی تشکیل خواهد شد. مدتی پیش نیز ریحانه جاج ابراهیم دباغ از متهمان همین پرونده به مرخصی اعزام شد.

محسن و احمد دانشپور مقدم، زندانیان سیاسی که رابطه پدر و فرزندی با یکدیگر دارند، در بند ۳۵۰ زندان اوین با تحمل بیش از هفت سال حبس زیر سایه اعدام، هم چنان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برند.

کمیسیون پزشکی برای این دو زندانی سیاسی، شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۶، تشکیل خواهد شد.

محسن و احمد دانشپور مقدم که رابطه پدر و فرزندی با یکدیگر دارند به همراه مطهره بهرامی همسر محسن دانشپور مقدم و ریحانه حاج ابراهیم دباغ همسر احمد دانشپور مقدم، همگی با هادی قائمی، دوست خانوادگی خود در سال ۱۳۸۸ بازداشت و در طی یک ماه به اعدام محکوم شدند.

علیرغم گذشت سالها از زمان محکومیت اولیه محسن و احمد دانشپور مقدم و اعتراض نامبردگان به حکم صادره، قوه قضاییه با بهانه “گم شدن پرونده” از صدور حکم نهایی آنان سر باز می زدند.

وضعیت جسمی این دو زندانی سیاسی که به دلیل بلاتکلیفی قضایی از بسیاری حقوق محروم مانده اند نامناسب گزارش می شود.

این وضعیت نامناسبت درحالی است که احمد دانشپور علی رغم بیماری خود، پرستار پدر ۷۲ ساله و بیمارش در زندان است.

یک منبع نزدیک به خانواده دانشپور مقدم ضمن تایید این خبر گفت: ” روز شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۶، کمیسیون پزشکی برای محسن و احمد دانشپور مقدم برگزار خواهد شد.”
ریحانه حاج ابراهیم دباغ همسر احمد دانشپور مقدم، دیگر متهم این پرونده که از بیماری التهاب روده ای، IBS و کولیت روده ای رنج می برد، با محکومیت ۱۵سال حبس تعزیزی و تحمل نیمی از آن، امکان برخورداری از آزادی مشروط را دارد. این زندانی از حدود یک ماه گذشته به مرخصی اعزام شده است.

بر مبنای قانون مجازات اسلامی جدید مصوب ۱۳۹۲، تعریف اتهامات “محاربه”، “افساد فی الارض” و “بغی” مندرج در مواد ۲۷۹ تا ۲۸۸ این قانون نسبت به قانون پیشین تغییر کرده است. به استناد بند ب ماده ۱۰ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ قاضی اجرای احکام موظف است که قبل از شروع به اجرای حکم و یا در حین اجرای آن از دادگاه صادر کننده حکم قطعی، اصلاح حکم را مطابق قانون جدید تقاضا کند. همچنین بنا بر این قانون محکوم می تواند از دادگاه صادر کننده حکم و بنا بر قانون جدید، تخفیف مجازات را تقاضا نماید.

لازم به یادآوری است احمد دانشپور مقدم متولد ۱۳۴۹ به همراه همسرش ریحانه حاج ابراهیم دباغ متولد ۱۳۶۰ و پدر و مادرش محسن دانشپور مقدم متولد ۱۳۲۳ و مطهره بهرامی حقیقی متولد ۱۳۳۳ به همراه هادی قائمی از دوستان خانوادگی‌شان در تاریخ هفتم دی‌ماه ۱۳۸۸ با مراجعه ماموران امنیتی به منازلش‌شان دستگیر شدند و کمتر از یک‌ماه بعد، در تاریخ ۲۶ دی‌ماه در دادگاه بدوی بدون حضور وکیل انتخابی و با وکیل تسخیری توسط قاضی صلواتی محاکمه و همگی به اعدام محکوم شدند. این بازداشت شدگان تا زمان صدور حکم در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری و ممنوع الملاقات بودند.

در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۹در دادگاه تجدیدنظر حکم ریحانه حاج ابراهیم دباغ به ۱۵ سال حبس و تبعید به زندان رجایی شهر، مطهره بهرامی به ۱۰ سال حبس و تبعید به رجایی شهر و هادی قائمی به ۱۵ سال حبس و تبعید به زندان گناباد تقلیل یافت. اما نتیجه قضایی اعتراض احمد و محسن دانش‌پور مقدم به حکم اعدام تا این لحظه نامعلوم مانده چرا که با بهانه گم شدن پرونده اساسا پرونده آنان به دادگاه تجدید نظر ارسال نشده است.

نزدیکان این خانواده پس از ۴ سال پیگیری متوجه شدند که پرونده آنان در اختیار رئیس قوه قضائیه قرار دارد.

پیش از این، تلاش‌های زیادی برای گرفتن وکیل برای این پدر و پسر انجام شده اما هر بار با گفتن این جمله که «حکم اعدام است و احتیاج به وکیل نیست» وکالت نامه از سوی قاضی پرونده رد شده است. به گفته منابع نزدیک به این خانواده، بیش از ۱۰ بار وکیل سرشناسی که وکالت ریحانه حاج ابراهیم دباغ و ۲ متهم دیگر پرونده را بر عهده دارد برای آقایان دانش‌پور وکالت نامه فرستادند اما هر بار وکالت نامه برگردانده شد و پس از مراجعه متعدد وکیل به دادگاه، وی تهدید شده در صورت اصرار برای وکالت خودش نیز بازداشت خواهد شد و بدین شکل او را مجبور به کناره گیری از پرونده‌ها کردند.

محسن دانشپور مقدم، زندانی سالخورده و بیمار
محسن دانشپور مقدم ۷۲ ساله، در شهریورماه سال جاری در بیمارستان سینا تهران جهت انجام عمل جراحی بر روی زانو بستری شده بود.

به دلیل بلاتکلیفی آقایان دانش‌پور امکان استفاده از مرخصی، درخواست اعاده دادرسی و ارائه درخواست عدم تحمل حبس را ندارند و حتی استفاده از امکاناتی که در قانون برای زندانیان سالخورده در نظر گرفته شده از جمله آزادی زودهنگام شامل حال محسن دانش پور مقدم نشده.

در سال ۱۳۸۹ هادی قائمی به زندان گرگان تبعید و سال ۱۳۹۴ مجددا به زندان اوین بازگردانده شد و با وجود کهولت سن و بیماری های متعدد و حتی هنگام فوت مادرش درخواست مرخصی داد که هیچگاه با آن موافقت نشد.

در آذرماه ۱۳۹۵، یوسف قائمی، فرزند هادی قائمی گفت که “دیوان عالی کشور دستور بررسی مجدد پرونده این زندانی سیاسی و توقف اجرای را حکم داده اما دادگاه تجدید نظر با توقف حکم او مخالفت کرده است” و حالا پرونده پدرش را برای بررسی مجدد به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به عنوان “شعبه هم عرض” فرستاده اند درحالی که آقای بابایی رئیس فعلی این شعبه قبلا رئیس شعبه دیگری از دادگاه تجدیدنظر بود که حکم ۱۵ سال زندان هادی قائمی را صادر کرده است.

مطهره بهرامی در آبانماه ۸۹ و ریحانه حاج ابراهیم دباغ در اردیبهشت ۹۰ به زندان رجایی شهر تبعید و در تاریخ ۱۳ ادیبهشت سال ۹۰ به زندان قرچک منتقل شده و در اواخر اردیبهشت همان‌سال به زندان اوین بازگردانده شدند. مطهره بهرامی در سال ۱۳۹۳ پس از دو الی سه بار اعزام به مرخصی به دلیل بیماریهای متعدد مفصلی با توقف حکم آزاد شد.

به گفته پزشکان ریحانه عروس این خانواده در اثر استرس و فشارهای بسیار به بیماری التهاب روده ای و IBS و کولیت روده ای مبتلا شده و از سال ۹۰ تاکنون با این بیماری دست به گریبان است. وی به دلیل عدم دسترسی به مواد غذایی رژیمی خاص تنها با استفاده از داروها درد را کنترل می‌کند. هر چند به دلیل عدم معالجه طبق اظهار نظر پزشکان این بیماری روز به روز مزمن می‌شود.

احمد دانشپور مقدم در سال ۹۱ به بیماری کولیت روده ای IBS مبتلا شد که وی نیز به دلیل عدم برخورداری از رژیم غذایی مناسب و استفاده از داروهای قوی شیمیایی از این بیماری صعب العلاج رنج می برد. این بیماری که شامل موارد عدم تحمل زندان است بارها در پرونده ایشان ذکر شده و حتی به گفته پزشکان ممکن است به سرطان تبدیل شود.
لازم به ذکر است خانواده دانش‌پور به اتهام سفر به اشرف (مقر سابق مجاهدین خلق در عراق) برای دیدار فرزند و برادر محسن دانشپور آن‌هم برای چند روز در سال ۸۷ و ارتباط با این افراد در عاشورای ۸۸ دستگیر شدند. ریحانه تنها به دلیل ارتباط با این سازمان و هادی قائمی نیز به دلیل اینکه به همراه محسن دانش‌پور سال ۶۰ یک‌سال زندانی بوده‌ است به ظن همکاری با آنان بازداشت شده است.

گفتنی است، پدر ریحانه حاج ابراهیم دباغ در سال ۱۳۶۰، ۴ سال بلاتکلیف زندان بوده است. همینطور باید اشاره کرد دو برادر محسن دانشپور مقدم هم سال ۱۳۶۰ اعدام شده اند.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد

اولین اثر عالی پیام (هالو) پس از آزادی از زندان رجایی شهر
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

هفت سال بیماری و بلاتکلیفی؛ گزارشی از آخرین وضعیت محسن و احمد دانش پور مقدم

نامه ای از باتیر شاه محمد اف به محمد جواد ظریف

نامه انتقادی همسر تاج‌زاده خطاب به صادق لاریجانی

با وجود تبرئه در دادگاه؛ سحر محمدی همچنان ممنوع الفعالیت است

سحرخیز در بیست و سومین روز اعتصاب غذا از حال رفت

دادگاه تجدیدنظر تایید کرد؛ ۱۶ سال حبس تعزیری برای نرگس محمدی

بازداشت و بی خبری از وضعیت ۱۱ نوکیش مسیحی در اصفهان

اعتراض یک زندانی امنیتی به هتک حرمت خانواده خود در زندان اوین

صهبا فرحبخش و فربد شادمان جوانترین مسجونین جامعه بهایی

اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم و ادامه‌ی انفرادی
آخرین نظرات

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی

واقعا باعث بسی تاسف است

خب حالا که معلوم شده رژیم جمهوری اسلامی چه ماهیتی دارد ...

من با سعید در سالهای ۸۰ و ۸۱ در بند ۲۰۹ اوین هم بند و هم س...