Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: کمپین حقوق بشر تعداد بازدید:   1170 زمان ثبت:   15:58:48 1396-11-14
تعیین وثیقه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کارن وفاداری و آفرین نیساری و خودداری قاضی صلواتی از پذیرش وثیقه
به گزارش بازداشت به نقل از کمپین حقوق بشرسیروس وفاداری، پسر کاران وفاداری شهروند ایرانی آمریکایی که هفته گذشته به ۲۷ سال زندان محکوم شده است گفت پدرش در تماس تلفنی به او گفته است که قاضی صلواتی برای او وهمسرش آفرین نیساری هر کدام ۵۰ میلیارد و در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان وثیقه تعیین کرده است ولی وقتی خانواده نیمی از وثیقه را برای آزادی آفرین نیساری تامین کرده، او قبول نکرده است.

سیروس وفاداری گفت: «پدرم پرسیده که اگر شما قصد ندارید که من به قید وثیقه آزاد شوم چرا وثیقه تعیین کردید؟ قاضی (صلواتی) هم به وکیل پدرم گفته اگر می‌خواستم شما آزاد شوید، چنین وثیقه سنگینی تعیین نمی‌کردم.» او گفت:‌«ظاهرا چون او (قاضی‌صلواتی) قوانین زیادی را زیر پا گذاشته است، فقط خواسته به نحوی وثیقه تعیین کند. پدرم گفت این یکی از چیزهایی است که فقط در ایران اتفاق می‌افتد.»

به گفته فرزند کارن وفاداری علیرغم سختی ‌خانواده برای تهیه نیمی از این وثیقه برای آزادی آفرین نیساری، اما قاضی صلواتی از آزادی او جلوگیری کرده است.

پیش از این زینب طاهری وکیل دادگستری گفته بود که قاضی صلواتی با وکلای انتخابی کارن وفاداری نیز مشکل داشته و به کارن وفاداری گفته است خانم طاهری، وکیل انتخابیش را باید عزل و وکیل دیگری که او صلاح می‌داند انتخاب کند.

کارن وفاداری شهروند زرتشتی و دوتابعیتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۲۷ سال حبس و ۱۲۴ ضربه شلاق و آفرین نیساری همسرش به ۱۶ سال حبس به همراه مصادره کلیه اموال محکوم شده‌اند. کارن وفاداری اکنون در بند چهارم زندان اوین به سر می‌برد و همسرش در بند زنان زندان اوین. طبق آنچه کارن وفاداری در نامه‌ خود به همکیشان زرتشتی‌اش در دی ماه اعلام کرده وضعیت روحی آفرین نیساری در بند زنان مناسب نیست و دچار افسردگی شدید است.

کارشکنی قاضی صلواتی در خصوص آزادی با تودیع وثیقه پس از آن اتفاق می‌افتد که طی ماه‌های گذشته او آقای وفاداری را از داشتن وکلای تعیینی توسط خود منع کرده است. علاوه بر این، نامتناسب بودن جرم با مجازات و همچینن استفاده از برخی قوانین مهجور و غیرمتناسب برای توقیف کردن اموال کارن وفاداری، اصول اولیه یک دادرسی عادلانه و بی‌طرفی قاضی را نسبت به این پرونده زیر سوال برده است.

این زرتشتی زندانی پیش از این نامه‌ای خطاب به ابوالقاسم صلواتی در شهریور ماه ۹۶ نوشته بود. آقای وفاداری در بخشی از آن نامه نوشته بود:«با توجه به این‌که این‌جانب نه سواد حقوقی دارم و نه ‌این‌که بیشتر از ۱۰ کلاس در ایران درس نخوانده‌ام، دفاعیات حقوقی را به عهده‌ی وکیل خود می‌سپارم. و به این قناعت می‌کنم که بگویم تمامی اتهامات وارده علیه من و خانم آفرین نیساری، بلا استثنا واهی و کذب و ناشی سوتفاهم بوده است. اعتقاد دارم که ضابطین قضایی به منظور ذیل به اهداف سیاسی و اقتصادی خود، بدون تحقیقات کافی و جمع‌آوری اسناد لازم مبادرت به دستگیری‌مان کردند. با عنایت به این‌که نه تنها مستنداتی دال بر این‌که اتهامات یاد شده را به ما منطق نمایند. وجود ندارد. بلکه مشخصا هیچ‌کدام از ما دو نفر نیت و قصد اقدام به هیچ حرفی علی الخصوص جرایم علیه امنیت ملی و ضدیت با جمهوری اسلامی را نیز نداشته‌ایم چه برسد به این‌که عملا مرتکب عمل مجرمانه‌ای شده باشیم.»

کارن وفاداری در بخشی دیگری از نامه خود نوشته است: «آقای صلواتی، شاید بازجویان از هنرمندانی که خانم نیساری انتخاب کرده بودند و از نقاشی‌شان خوششان نمی‌آید؛ شاید از مانتوی مشکی خانم نیساری با وجود یقه گشاد و تا سر قوزک پای او را پوشانده بود) که چارم اسفند موقع تفهیم اتهام به تن داشت خوششان نیاید؛ شاید هم جامعه مصرف مشروب را که متاسفانه از بچگی به آن عادت کرده بودم تایید نکند، شاید این‌که بازجو به من بگوید که بدترین روز زندگی‌اش روزی بوده که به دستور امام خمینی (ره) کسبه‌های اقلیت دیگر مجبور نبودند که با علامتی به درب مغازه‌هایشان اقلیت بودنشان را به مشتری اعلام کنند؛ و خیلی شایدهای دیگر. ولی باور کنید که این‌ها هیچ‌کدام دلیل نمی‌شود که ما آدرم‌های فاسد، وطن‌فروش و یا قانون‌شکنی باشیم، چه عمدی و چه غیر عمدی.»

این شهروند زرتشتی پس از حکمش نیز نامه‌ای خطاب به همکیشانش در زندان اوین نوشت و اعلام کرد او طبق حکم بر اساس ماده ۹۸۹ قانون مدنی محاکمه و اموالش مصادره شده است. این ماده که مربوط به دو تابعیتی‌هاست تاکنون برای هیچ دوتابعیتی دیگر اعمال نشده است.

او در نامه خود خطاب با هشدار به همکیشان دوتابعیتیش برای بازگشت به ایران نوشت: «برای نخستین بار در تاریخ قضایی ایران شخص بنده با ماده ۹۸۹ قانون مدنی که در سال ۱۳۰۳ تدوین شده محکوم شده‌ام. شوربختانه این که به هیچ کس از جمله بنده و وکیل اینجانبان چنین تفهیم اتهامی نشده و از چنین قانونی بی‌اطلاع بودیم.»

کارن وفاداری در ادامه نامه خود آورد: «این موضوع به این معناست که چه برای من، چه برای همسرم و چه برای تک‌تک شما عزیزان دوتابعیتی زرتشتی که به خاطر عشق به میهن و ی با هدف سرمایه‌گذاری به کشور بازگشته‌اید همواره خطر از دست دادن املاک و دارایی‌ها و اجبار به ترک کشور وجود دارد. در نتیجه دیگر دوتابعیتی بودن نه تنها منزلتی برای شما همکیشان به حساب نمی‌آید بلکه خطر اعمال ماده منسوخ ۹۸۹ را نیز به همراه خواهد داشت.»

کارن وفاداری، شهروند زرتشتی فارغ التحصیل رشته مهندسی الکترونیک و مدیریت از دانشگاه نیویورک است و دوران دبیرستان نیز دانش آموز مدرسه البرز بوده است. آفرین نیساری نیز فارغ التحصیل رشته معماری از ایران و دارای گرین‌ کارت آمریکا است. آنها سه فرزند دارند که هر سه در آمریکا زندگی می‌کنند. این زوج، در منطقه ده ونک تهران زندگی می‌کردند و مدیریت گالری هنری به نام «آن» را به عهده داشتند.آن‌ها در تاریخ ۲۰ جولای ۲۰۱۶ (۳۰ تیرماه ۹۵) بازداشت شدند و گالری‌شان به همراه خانه و اتومبیل‌های‌شان پس از بازداشت مهروموم شد که طبق حکم دادگاه انقلاب همه اموال مصادره خواهد شد.

کوروش نیکنام،نماینده سابق زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی پیش از این با اعتراض به «مصادره اموالش» گفته بود: «متاسفانه نماینده فعلی زرتشتیان در مجلس می‌گوید دخالت در این پرونده صلاح نیست. اما به نظر من نباید درباره‌اش سکوت کرد و باید این پرونده و آنچه بر او گذشته را علنی کرد. به خصوص که اموالش مصادره شده، مصادره اموالش به چه جرمی و بر اساس چه ماده‌ای صورت گرفته است. گفته‌اند در خانه‌اش مشروب پیدا کردند که این نمی‌تواند مبنای حکمی به این سنگینی باشد و یا گفته‌اند با سفرای کشورهای دیگر در ارتباط بوده که این هم نباید مبنای این حکم سنگین باشد.»
تعداد همدردی=1
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

تعیین وثیقه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کارن وفاداری و آفرین نیساری و خودداری قاضی صلواتی از پذیرش وثیقه

اعتصاب غذا با گچ‌ گرفتن‌ اعتراضی سر در زندان ارومیه

ادامه صدور و اجرای احکام ناعادلانه برای فعالان صنفی؛ نهمین روز اعتصاب غذای معلم زندانی

شروع اعتصاب غذای نامحدود جعفرعظیم‌زاده و اسماعیل عبدی در اوین

اعلام اعتصاب غذای خانواده بهشتی لنگرودی

نامه امير اميرقلى خطاب به تمام رفقا

بخشش یک محکوم به اعدام در تهران

اعتصاب غذای محمد امین آگوشی زندانی سیاسی و تشدید فشارها بر او

بهشتی لنگرودی وارد اعتصاب غذای خشک شد ، خواسته: اجرای قانون و اعاده دادرسی

آرش مکری؛ بیش از دوماه در سلول انفرادی و ۲۳ روز اعتصاب غذا
آخرین نظرات

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...