Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: کمپین حقوق بشر تعداد بازدید:   957 زمان ثبت:   11:19:49 1397-01-07
پس از درخواست بیش از ۳۵۰۰ فعال مدنی، عبدالفتاح سلطانی به اعتصاب غذای خود پایان داد
به گزارش بازداشت به نقل از کمپین حقوق بشر عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که از ابتدای فروردین ۱۳۹۷ در اعتراض به بی‌عدالتی قضایی و دخالت‌های وزارت اطلاعات در پرونده‌اش اعتصاب غذا کرده بود، پس از انتشار درخواست بیش از ۳۶۰۰ تن از وکلا، فعالان حقوق بشر و فعالان سیاسی و مدنی روز ششم فروردین ماه موقتا به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بیش از ۳۵۰۰ وکیل دادگستری و فعال مدنی و حقوق بشر روز پنجم فروردین در نامه‌ای با تاکید بر بی‌عدالتی تحمیل‌شده بر عبدالفتاح سلطانی از این وکیل زندانی خواستند تا پایان فروردین ماه اعتصاب غذای خود را تعلیق کند تا مسئولان قضایی و نمایندگان مجلس و مدیران جامعه وکالت طی این مدت شانس خود را برای پیگیری حقوقی و هموار کردن راه آزادی آقای سلطانی امتحان کنند.

نام وکلا و فعالان سیاسی و حقوق بشر سرشناسی چون امیر حسین آبادی، رییس کانون وکلای دادگستری مرکز و جمعی از اعضای هیات مدیره این کانون، تعدادی از اعضای هیات رییسه اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و چهره‌های فعال در زمینه سیاست و حقوق بشر مانند دکتر محمد شریف، سید محمد سیف زاده، فریده غیرت، نسرین ستوده، گیتی پورفاضل، آذر منصوری، محمد توسلی ، مینو مرتاضی، مصطفی تاجزاده، هما ارژنگی، محمد کیانوش راد، تقی رحمانی، عمادالدین باقی، پرستو فروهر، فخرالسادات محتشمی پور، محمود بهشتی و همچنین نام وکلای آقای سلطانی ابراهیم ثابت قدم، سعید دهقان، شیما قوشه، محمود بهزادی راد و کریم حبیب‌نژاد در میان امضا کنندگان نامه به چشم می‌خورد.

آقای سلطانی پس از آن که خانواده‌اش تلفنی درخواست فعالان مدنی را به او اطلاع دادند، روز ششم فروردین با انشای نامه‌ای از تعلیق و پایان موقت اعتصاب غذای خود خبر داد. عضو کانون مدافعان حقوق بشر در این نامه نوشته به احترام همکاران و فعالان سیاسی و مدنی و به صورت موقت به اعتصاب غذا پایان می‌دهد تا وکلا و همکارانش در کانون وکلای دادگستری و سایر مسئولان در جوی بدون تنش موضوع بیعدالتی‌های تحمیل شده به او را پیگیری کنند.

عبدالفتاح سلطانی، عضو کانون مدافعان حقوق بشر و عضو سابق هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری که به دلیل دفاع از متهمان سیاسی و عقیدتی بازداشت و به ده سال زندان محکوم شده و هفتمین سال محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذراند، در اعتراض به رفتارهای ناعادلانه دستگاه امنیتی-قضایی جمهوری اسلامی همچون مخالفت با اعاده دادرسی، آزادی مشروط و مرخصی درمانی از روز اول فروردین ۱۳۹۷ دست به اعتصاب غذا زده است.

سلطانی در زندان اوین از بیماری‌های مختلفی چون کم‌خونی، نوسان فشار خون و بیماری‌های گوارشی رنج می‌برد و به گفته منابع مطلع از درون زندان، طی پنج روز اعتصاب غذا بارها دچار افت فشار و سرگیجه شده است. مائده دختر آقای سلطانی گفت با توجه به شرایط جسمی، حتی یک روز غذا نخوردن عواقب ناگواری برای سلامتی عبدالفتاح سلطانی دارد اما این وکیل زندانی در اعتراض به بیعدالتی، دخالت وزارت اطلاعات و آزار زندانیان سیاسی ناچار به اعتصاب غذا شده است.

یک وکیل دادگستری و از تدوین کنندگان نامه که نخواست نامش فاش شود گفت نگرانی از سلامت عبدالفتاح سلطانی و خطرات ادامه اعتصاب غذا بر جسم و جان او مهم‌ترین انگیزه تدوین این نامه و درخواست تعلیق اعتصاب غذا بوده است. این وکیل دادگستری گفت اعتصاب غذای یک وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر به معنای اعلام ناامیدی کامل از دستگاه قضایی است و امضا کنندگان نامه امیدوارند پیش از اعلام ناامیدی کامل، همه راه‌های ممکن را امتحان کنند.

این وکیل دادگستری گفت: «می‌دانید که موضوع اعتصاب غذا در میان وکلا طرفدار چندانی ندارد چون آسیب زدن به خود و نوعی نقض حق سلامتی و جان و جسم خود شخص است، آقای سلطانی هم میانه‌ای با اعتصاب غذا نداشت و اغلب اوقات با اعتصاب موکلانش هم مخالف بود و آن را آخرین راه حل برای حفظ شرافت می‌دانست، با این توضیحات اعتصاب غذای آقای سلطانی علاوه بر دغدغه اولیه سلامتی ایشان، به معنای ناامیدی کامل جامعه وکالت از دستگاه قضایی است و ما به عنوان جامعه وکالت قصد داریم قبل از اعلام علنی چنین موضوعی همه راه‌ها از مشورت با قوه قضائیه گرفته تا گفتگ. با دولت و نمایندگان مجلس را امتحان کنیم.»

در نامه وکلا و فعالان سیاسی و مدنی ، عبدالفتاح سلطانی وکیل شریفی توصیف شده که محدودیت‌های و محکومیت‌های روا شده بر او طی سال‌های اخیر با هیچ منطق قضایی، امنیتی یا سیاسی توجیه پذیر نبوده و نیست و پس از زندانی شدن و اکنون نیز علیرغم تحمل بیش از دو سوم مدت حبس و علیرغم حسن رفتار در دوران محبس، از حق قانونی و مسلّم خود یعنی بهره مندی از آزادی مشروط، محروم مانده است.

نویسندگان نامه از کلیه نمایندگان مجلس، مسئولین قضایی و مدیران نهاد وکالت، کانون وکلای دادگستری مرکز و اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران و همچنین از تک تک وکلای دادگستری درخواست کرده‌اند با تلاش مضاعف و مجدد تا پایان فروردین ماه از تمام ظرفیت های موجود به منظور رفع موانع و مشکلات بر سر راه احقاق حق آزادی مشروط عبدالفتاح سلطانی استفاده کرده و همزمان، حق مرخصی ایشان در ایام نوروز را در این مدت احیاء نمایند.

نویسندگان در بخش پایانی نامه خطاب به شخص عبدالفتاح سلطانی نوشته و از او تقاضا کرده‌اند تعلیق اعتصاب غذا را به عنوان عیدی به دوستداران خود هدیه بدهد: «جامعه وکلا به صداقت و سلامت و شرافت جنابعالی گواهی می دهد، موکلین شما ستاینده انسانیت و بزرگواری شما هستند و تاریخ ایران نیز تلاش های صادقانه و شریف شما را خواهد ستود. این روزهای سخت خواهد گذشت، چه خوش است که با حضور گرم شما سرمای زمستان پایان یابد. سلامتی و جان عزیز و گرامی شما برای تک تک ما ارزشمند و حضورتان برای همه مایه دلگرمی و قوت قلب است. فروتنانه و صمیمانه از محضر شریف شما تقاضا داریم در این لحظات نوروز که تنها «امید» راهگشای ملت بزرگ ایران است، به همه ما و همه دوستداران خود و جامعه این امید را عیدی دهید که هنوز فرصتی برای تلاش های ما هست. بگذارید با امیدی دوباره، تلاش هایی هر چند تکراری اما استوارتر در این بازه زمانی، از سر گرفته شود. از جنابعالی تقاضا داریم حداقل تا پایان فروردین ماه، اقدام خود در ارتباط با اعتصاب غذا را متوقف و معلق نمایید تا شاید با این امید نو، راهی برای انصاف و مدارا باز شود.»
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

پس از درخواست بیش از ۳۵۰۰ فعال مدنی، عبدالفتاح سلطانی به اعتصاب غذای خود پایان داد

چرا به زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله عبدالفتاح سلطانی مرخصی نمی‌دهند؟

میثاق یزدان نژاد در بند دو الف سپاه است

عبدالفتاح سلطانی: از اول فروردین ۹۷ دست به اعتصاب غذا خواهم زد

اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در زندان قرچک ورامین

زندان مرکزی اصفهان؛ انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اعدام

سلامتی عبدالفتاح سلطانی وکیل در بند ، قربانی نقض قانون شده است

یورش ماموران امنیتی به منزل علی اصغر غروی در اصفهان و بازداشت افراد حاضر در منزل

باقر نمازی، زندانی ایرانی آمریکایی، برای چهار روز به مرخصی می‌رود

وکیل‌مدافع احسان مازندرانی: شرایط جسمانی موکلم مساعد نیست
آخرین نظرات

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری