Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: کمپین حقوق بشر تعداد بازدید:   594 زمان ثبت:   16:34:58 1397-03-22
اعتصاب غذا هشت درویش و ادامه برگزاری دادگاه‌ زندانیان عقیدتی بدون حضور وکلا
به گزارش بازداشت به نقل از کمپین حقوق بشر همسر محسن عزیزی درویش زندانی گفت همسر او به همراه هفت درویش دیگر در زندان ندامتگاه بزرگ تهران در اعتراض به وضعیت‌شان در زندان و ادامه محدودیت‌ها برای رهبرشان (نورعلی تابنده)اقدام به اعتصاب غذا (تر) کرده‌اند. به گفته نیلوفر دولتشاه این دراویش اعلام کرده‌اند تا ادامه این وضعیت دست از اعتصاب غذا برنخواهند داشت.

محمدعلی کرمی، مصطفی شیرازیان، ظفرعلی مقیمی، محسن عزیزی، حسین فهیمی، محمدباقر مقیمی، علیرضا قاسمی و سیدحسین هاشمی دروایشی هستند که در اعتصاب غذا به سر می‌برند. به گفته نیلوفر دولتشاه همسر محسن عزیزی او از تاریخ ششم خرداد ماه اعتصابش را آغاز کرده است. همچنین ظفرعلی مقیمی در حال حاضر ۶۵ روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. و دراویش دیگر نیز در روزهای ششم خرداد و روزهای بعدتر از آن به اعتصاب پیوسته‌اند.

براساس گفته‌های برخی از خانواده‌های دراویش دستگیر شده، جمعی از دروایش که تعداد آنها تا ۳۰۰ نفر تخمین زده می‌شود، در شامگاه ۳۱ بهمن و صبح اول اسفند ماه همراه با ضرب و شتم بازداشت شدند. دراویش مرد همگی پس از مداوای سرپایی یا چند روز در بیمارستان به زندان ندامتگاه تهران بزرگ منتقل شدند و تاکنون در آنجا به سر می‌برند. همچنین ۱۱ زن درویش به زندان قرچک ورامین منتقل شدند که از بین آنها شهناز کیان‌اصل به دلیل وضعیت وخیم جسمی در تاریخ چهارم ردبیهشت ماه با قرار وثیقه آزاد شد.

نیلوفر دولتشاه همسر محسن عزیزی گفت در بین اعتصاب‌کنندگان ظفرعلی مقیمی به دلیل طولانی شدن اعتصاب حالش وخیم است و محمدعلی کرمی نیز به علت بیماری قلبی اعتصاب غذا برایش مشکل‌ساز شده است.

اجازه ندادن به وکلا در دادگاه‌ها به بهانه امنیتی بودن پرونده‌ها

نیلوفر دولتشاه گفت پرونده‌های دراویش مرد همگی به دو شعبه ۱۵ و ۲۶ دادگاه انقلاب به تربیت به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی و ماشالله احمد‌زاده واگذار شده است. همچنین به گفته خانم دولتشاه به همگی دراویش تفهیم اتهام شده و در حال حاضر دادگاه‌های آن‌ها در حال برگزاری است و حکم تعدادی از آنها نیز ابلاغ شده است.

با این حال به گفته این درویش هیچ‌کدام از این وکلا اجازه مطالعه پرونده، ملاقات با آنها در زندان، شرکت در جلسه تفهیم اتهام و حتی در جلسه دادگاه‌هشان را نداشته‌اند.

خانم دولتشاه در توضیح بیشتر گفت:‌ «خانواده دراویش زندانی ۱۴ وکیل برای آنها انتخاب کردند اما هیچ‌کدامشان تاکنون موفق به دیدار با موکلان خود، مطالعه پرونده و یا دفاع در روز دادگاهشان را نداشته‌اند. مشخصا به ما اعلام شد که چون پرونده زندانیان امنیتی است آنها حق داشتن وکیل را ندارند. اما دراویش آدم‌های سیاسی نیستند و کاری که کرده‌اند امنیتی به حساب نمی‌آید. آنها فقط در اعتراض به حصر رهبرشان نورعلی تابنده در مقابل خانه او تجمع کرده و خواستار رفع محدودیت‌های او و آزاد شدن دراویش زندانی بودند که بازداشت شدند.»

نیلوفر دولتشاه ادامه داد:‌ «دراویش در طول تاریخ نشان داده‌اند که حرکت‌شان سیاسی نیست بلکه اعتقادی است. آنها فقط خواستار رعایت حقوق‌شان به عنوان یک اقلیت مذهبی هستند اما متاسفانه پرونده‌های آنها تحت جرایم امنیتی نام گرفته و از حق داشتن وکیل حتی در دادگاه هم محروم شده‌اند.»

او با اشاره به برگزاری دادگاه همسرش بدون وکیل گفت: «محسن روز ۱۳ خرداد ماه دادگاه داشت. او را از زندان به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب آوردند. اما به وکیلش اجازه ورود به دادگاه را ندادند. دادگاه او بدون وکیلش برگزار شد. قاضی احمدزاده به او گفته بود ظرف ۲۰ روز حکمش ابلاغ می‌شود.»

به گفته همسر محسن عزیزی او متهم به اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی است.

نیلوفر دولتشاه با تاکید بر اینکه تفهیم اتهام بیش از ۳۰۰ درویش مرد تمام شده و در حال حاضر دادگاه‌های آنها به شکل گروه گروه برگزار می‌شود گفت:‌ «در ابتدا تعدادی از دراویش را برای تفهیم اتهام به دادگاه می‌بردند اما بعد برگه‌های حاوی اتهام‌هایشان به زندان فرستاده می‌شد که امضا کنند. تفهیم اتهام محسن نیز به شکل کتبی به او در زندان داده شد و او امضا کرد. تمام دراویش متهم به اتهاماتی نظیر اخلال در نظم عمومی و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی هستند. برخی از آنها به حمل سلاح گرم و یا سرد نیز متهم شده‌اند. این روزها، روزانه هفت نفر را از زندان به دادگاه انقلاب برای تشکیل دادگاه بدون وکیل می‌فرستند.»

این درویش ادامه داد: «تاکنون حکم حدود ۶۰ نفرشان ابلاغ شده، حکم‌های صادر شده شامل چند سال زندان، شلاق، ممنوعیت خروج از کشور و چند سال تبعید است.»

اجازه ملاقات پس از یک ماه و اندی بازداشت

همسر محسن عزیزی با تاکید بر اینکه دفتر دادستانی تهران پس از یک ماه و نیم بازداشت در تاریخ ۱۰ فروردین ماه اجازه ملاقات خانواده‌ها را با زندانیان خود داده است گفت: «تمام دراویشی که شب ۳۱ بهمن و صبح اول اسفند ماه بازداشت شدند مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند. همسر من دماغش و سرش با باتوم در زمان بازداشت شکسته شد. او را بدون حتی بخیه زدن به زندان منتقل کردند. الان سرش به دلیل اینکه بخیه نخورده گوشت اضافه آورده و دماغش هم کج شده است. از آنجایی که وضعیت همگی‌شان بد بوده به ما اجازه ملاقات ندادند تا یک ماه و نیم بعد که توانستیم آنها را کابینی ملاقات کنیم. حالا هم با زدن برچسب امنیتی، آنها را از داشتن حق وکیل و برگزاری دادگاه قانونی محروم کرده‌اند.»

فقدان وسایل بهداشتی و اولیه زندگی در ندامتگاه تهران بزرگ

همسر محسن عزیزی گفت دراویش زندانی همگی در سه بند ندامتگاه تهران بزرگ نگهداری می‌شوند: «آنجا بند به تیپ معروف است، دراویش در سه تیپ دو، سه و چهار نگهداری می‌شوند. اما همگی آنها در شرایط نامساعدی به سر می‌برند و این شرایط برای زندانیان بیمار به شدت نگران‌کننده است.»

نیلوفر دولتشاه درباره این زندان گفت:‌«متاسفانه آب آشامیدنی از لوله‌های آب قابل خوردن نیست. آب معدنی را باید خریداری کنند که فروشگاه زندان تقریبا دو سه برابر بیرون می‌فروشد. آب گرم برای حمام فقط روزی دو ساعت وجود دارد که اغلب هم نیمه شب است. قابل تصور است که با حجم بالای زندان خیلی از زندانیان قادر به حمام کردن برای مدت طولانی نیستند. هنوز پس از گذشت بیش از سه ماه بازداشت روی موکت می‌خوابند و حتی در فصل تابستان بندها کولر ندارد. از نظر درمان و بهداری هم که اوضاع بسیار بدی دارند.»

همسر محسن عزیزی در ادامه گفت: «خانواده‌ها موافق بودند هر کدام به اندازه تواناییش مبلغی را پرداخت کنند تا برایشان دارو، کولر و وسایل بهداشتی بخریم اما متاسفانه مسوولان زندان اعلام کردند هیچ وسیله‌ای، حتی دارو را از ما قبول نمی‌کنند.»

دراویش گنابادی روز سی‌ام بهمن ۹۶ در اعتراض به محاصره خانه نورعلی تابنده، رهبرشان در خیابان هفتم پاسداران تهران تجمع کردند که این تجمع با دخالت نیروی انتظامی و ماموران لباس شخصی به آشوب کشیده شد. در آن شب و صبح روز بعد طبق گفته فرهاد نوری، سخنگوی دراویش بش از ۳۰۰ درویش بازداشت شدند و ۱۷۰ نفر آنها به دلیل شدت ضرب و شتم پس از بازداشت به چهار بیمارستان منتقل شدند. همه آنها پس از مداوا سرپایی و بقیه بازداشتی‌ها به دو زندان اوین و فشافویه منتقل شدند و زنان نیز به زندان قرچک فرستاده شدند.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

اعتصاب غذا هشت درویش و ادامه برگزاری دادگاه‌ زندانیان عقیدتی بدون حضور وکلا

آزادی شهروند بلوچ پیشینی پس از پنج روز بازداشت

بازداشت تعدادی از مدیران گروه‌های شبکه‌های اجتماعی موبایلی

بازداشت سردبیر وبلاگینا در فرودگاه به محض ورود به ایران

انتقال گروهی(دست کم ۸ تن) از زندانیان در رجایی شهر کرج برای اجرای حکم اعدام

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل تهدید کامیونداران زندانی به اعدام را محکوم کرد

افشای فایل صوتی «پشت‌پرده» پرونده عرفان حلقه؛ چه کسی نام محمدعلی طاهری از «لیست عفو» رهبری بیرون کشید؟

بازرسی گارد ویژه از زندان دیزل آباد کرمانشاه

سپاه کرمانشاه از دستگیری سه نفر در رابطه با تیراندازی دالاهو خبر داد

وکیل زندانی(عبدالفتاح سلطانی) از مرخصی و آزادی مشروط محروم است
آخرین نظرات

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...

من ۳ فروردین ۹۷ به دلیل مهریه رفتم زندان زندان مرکزی بو...

خوبه که . همه ی ضد انقلاب ها و منافقا رو میگیریم اینطوری

پس خیلی خری

خیلی الاغی

واقعا باعث بسی تاسف است